Moje przemyślenia

GammaRebels czyli polski Y Combinator przedstawia zespoły z pierwszego naboru

Grzegorz Marczak
GammaRebels czyli polski Y Combinator przedstawia zespoły z pierwszego naboru
46

GammaRebels to inicjatywa bardzo zbliżona do znanego amerykańskiego programu dla młodych przedsiębiorców czyli Y Combinator. Pisałem dość dokładnie na czym polega program GammaRebels, przypomnę więc tylko w skrócie główne założenia. Każdy zespół dostaje ok 20 tysiecy PLN w zamian za 10% udziałów,...

GammaRebels to inicjatywa bardzo zbliżona do znanego amerykańskiego programu dla młodych przedsiębiorców czyli Y Combinator.

Pisałem dość dokładnie na czym polega program GammaRebels, przypomnę więc tylko w skrócie główne założenia. Każdy zespół dostaje ok 20 tysiecy PLN w zamian za 10% udziałów, program trwa 3 miesiące podczas których młode stratupy tworzą swój produkt pod okiem doświadczonych mentorów, uczestniczą w sesjach mentorskich i szkoleniach po to aby na koniec zaprezentować końcowy produkt przez inwestorami.

W każdym razie GammaRebels zakończyła już nabór i teraz możemy poznać pierwsze zespoły, które uczestniczyć będą w tym programie. Pierwsza tura jest o tyle ważna, że będzie miała wpływ nie tylko na opinię o programie ale również będzie pokazywać skuteczność organizatorów w znajdywaniu dobrych zespołów i kojarzeniu ich później z inwestorami.

A teraz zespoły, które dostały się do pierwszego naboru GammaRebels (życze im oczywiście samych sukcesów):
 

BusyFlow

 

BusyFlow to rozwiązanie do zarzadzania projektami łączące najlepsze narzędzia związane z produktywnością (takie jak: Dropbox, PivotalTracker, Google Docs/Calendar/Wave) w jeden strumień („the Flow”). Użytkownicy BusyFlow będą mogli widzieć „the Flow” ze wszystkich narzędzi i zintegrować je ze sobą, np. stworzyć zadanie w Pivotal z pliku na Dropbox albo zrobić wpis w Google Calendar z milestone Pivotal Tracker.

Kraj: Litwa/Wilno
Twitter: @busyflowapp
Facebookhttp://www.facebook.com/pages/BusyFlow/108307669263477
 

eOffer

 

eOffer to nowy sposób na reklamę dla małego I sredniego biznesu w mediach społecznościowych. Poinformuj swoich klientów na Facebooku, co oferujesz. Zaprezentuj swoje oferty na fanpage’u i zbierz zamówienia. Możesz dołączyć do sieci biznesowej eOffer I dzielić się klientami. eOffer jest skalowalną usługą w chmurze, otwartą dla różnych sieci społecznościowych. To pierwszy produkt Internet Innovation for Business – małego ale szybko rozwijającego się startupu ze Szczecina

Kraj : Polska
Websitewww.ii4b.com
Twitter: @ii4b
Facebookwww.facebook.com/ii4b.eu apps.facebook.com/eofferapp
 

QRcao

 

QRcao jest usługą pozwalającą w sposób prosty I bezbolesny na dzielenie się różnymi informacjami kontaktowymi z osobami, które poznajesz. Wszystko, co musisz zrobić to pobrać aplikację na swój telefon i uzupełnić swój profil. Wymiana danych odbywa się jak w technologii NFC (Near-Field Communication) ale przy użyciu kamery, przez co aplikacja może działać na każdym urządzeniu. Dzięki QRcao nigdy nie będziesz musiał nosić wizytówek.

Kraj: Netherlands/Poland
Twitter: @QRCao
 

ARNav

 

ARNav (Augmented Reality Navigation) to aplikacja mobilna przeznaczona dla pieszych i turystów z całego świata. Aplikacja ułatwia nawigację i otrzymanie wskazówek do najbliższych punktów zainteresowania. ARNav opiera się na Rozszerzonej Rzeczywistości.

Kraj: Polska
 

Resmesh

 

Resmesh to prosty sposób na zbudowanie strony osobistej dla twojej “Social Identity” i “Professional Pitch”. Jest to niesamowicie prosty sposób na wystartowanie swojej prywatnej strony. Bez programowania, umiejętności graficznych można zbudować elegancką stronę. Zbuduj swoją stronę z obrazów, życiorysu, profili mediów społecznościowych.

Kraj: Indie (New Dehli)
Twitter: @TheReshmesh
Facebook: http://www.facebook.com/pages/Resmesh/229382160433287?sk=info
 

Game Disrupt

 

Game Disrupt to zespół doświadczonych projektantów gier, którzy będą tworzyli gry, aplikacje mobilne. Gry mają być zabawne (choć wykorzystane do ich produkcji będą takie dziedziny wiedzy jak psychologia czy socjologia) ale jednocześnie rozwiązujące realne problemy. Pierwsza gra ma pojawić się do końca 2011 roku.

Kraj : Polska
Web Site : GameDisrupt.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

y combinator