Felietony

Wizja futurystycznego telefonu Samsunga z elastycznym ekranem - just wow!

Szymon Barczak
Wizja futurystycznego telefonu Samsunga z elastycznym ekranem - just wow!
11

Telefony komórkowe już dawno temu przestały służyć jedynie do pierwotnych celów - dzwonienia i pisania smsów. Abstrahując od wyjątków na rynku, jakim jest na przykład niszowy telefon Emporia Elegance, komórki posiadają obecnie wbudowane odtwarzacze muzyki, aparaty, mają możliwość nagrywania i odtwar...

Telefony komórkowe już dawno temu przestały służyć jedynie do pierwotnych celów - dzwonienia i pisania smsów. Abstrahując od wyjątków na rynku, jakim jest na przykład niszowy telefon Emporia Elegance, komórki posiadają obecnie wbudowane odtwarzacze muzyki, aparaty, mają możliwość nagrywania i odtwarzania wideo oraz wiele innych funkcji. Smartfony dodatkowo przyniosły możliwość oglądania filmów z prawdziwego zdarzenia czy też przeglądania internetu. Telefon w dzisiejszych czasach to kombajn multimedialny i w tym kierunku zmierza ta branża. To, co może wprawdzić w zachwyt - wizja futurystycznego telefonu od Samsunga - już niedługo może okazać się rzeczywistością.

Niecałe dwa tygodnie temu pisałem na temat Samsunga Galaxy Q. Połączenie tabletu i smartfona z pięciocalowym ekranem, które uznane zostało za kiepski żart, podczas gdy niewielu wzięło pod uwagę fakt, że Samsung pracuje nad technologią elastycznego ekranu AMOLED umożliwiającego zginanie. I to jest właśnie kierunek, którym zamierza podążać koreański producent. Technologia taka może sporo namieszać na rynku po wyjściu z prototypu do masowo sprzedawanego urządzenia, zwłaszcza w połączeniu z przezroczystymi, elastycznymi bateriami.

Yanko Design pokusiło się o stworzenie konceptu futurystycznego modelu Samsunga, wykorzystującego obie wymienione wyżej technologie. Jestem zachwycony taką wizją, ale jeszcze bardziej cieszy mnie to, że nie jest ona wcale taka dalekobieżna.

Wszystkie makiety, wraz z przykładami zastosowania Samsung Galaxy Flexi Skin znajdują się na stronie studia designarskiego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Samsungsmartphony