Smartfony

Czerwona magia z Chin. Pierwszy smartfon z aktywnym chłodzeniem!

Albert Lewandowski
7

Gamingowy smartfon nie jest już pojęciem, którego brzmienie dziwi. Wymagania jednak względem takich urządzeń rosną, a i sami producenci zaczynają lepiej rozumieć, o co chodzi w tej nietypowej klasie.

Gamingowy smartfon z krwi i kości

Kategoria gamingowych urządzeń mobilnych bardzo dynamicznie się rozwija i widać wyraźnie, że klienci rzeczywiście chcą mieć te produkty. Niedawno swoją premierę miała nowość z tej klasy. Mianowicie zadebiutowała Nubia Red Magic 3, która wyróżnia się aktywnym chłodzeniem i jest to pierwszy smartfon tego typu. Naturalnie produkt został wyposażony też w pasywne, ale w najbardziej wymagających sytuacjach pomagać będą wiatraczki. Moim zdaniem świetne rozwiązanie, choć obawiam się nieco, jak duży wpływ będzie to miało na kulturę pracy i wrażenia z użytkowania.

Nubia Red Magic 3 to również 6,65-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i o częstotliwości odświeżania obrazu 90 Hz. Świetnie wypadają również głośniki stereo z przodu ze wsparciem dla dźwięku 3D i DTS:X. Nie zabrakło nawet złącza słuchawkowego 3,5 mm.

Odpowiednio wysoką wydajność zapewnia Qualcomm Snapdragon 855. Ten najnowszy gamingowy smartfon nie mógłby być wyposażony w inny układ i to zdecydowanie najmniejsze zaskoczenie. Mamy tu osiem rdzeni: cztery to Kryo 485 Gold (bazujące na ARM Cortex A76, 1 x 2,84 i 3 x 2,42 GHz), a cztery to Kryo 485 Silver (opierające o Cortex A55 1,8 GHz); oraz grafikę Adreno 640. Do tego do 12 GB RAM i maksymalnie 256 GB pamięci wbudowanej.

Potrzebna premiera czy produkt na siłę?

Urządzenie dysponuje podświetlanymi pleckami za pomocą diod RGB. Praktycznym rozwiązaniem jest złącze POGO, za pomocą którego sprzęt będzie mógł wspierać zewnętrzne stacje dokujące lub akcesoria, szczególnie ważne w urządzenia do grania. Z tyłu pojawiły się również dwa przyciski, które pozwolą na sterowanie bez konieczności dotykania ekranu. Całość prezentuje się niezwykle przemyślanie. Jestem ciekaw, czy w praktyce będzie się sprawdzał tak dobrze, jak wygląda, ponieważ wydaje się być po prostu zrobiony pod wymagania graczy.

Doceniam tu także to, że bateria ma pojemność aż 5000 mAh. Nubia Red Magic 3 ma naturalnie porządne aparaty, choć wątpię, aby był to element szczególnie dopracowany przez producenta, skoro skupiono się na zupełnie innych kwestiach. Z tyłu jest aparat 48 Mpix, natomiast z przodu 16 Mpix.

 

Na koniec zostaje kwestia ceny i dostępności. Gamingowy smartfon Nubii będzie dostępny na całym świecie, w tym również w Europie, w maju, natomiast jego cena wynosi obecnie w Chinach około 430 dolarów za wersję z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. W Europie możemy spodziewać się kwoty bliżej 499 lub 549 euro, czyli w Polsce około 2200 - 2400 złotych. Brzmi to jak całkiem uzasadniona kwota, tym bardziej, że równie dobrze wyposażenie rywale, np. Asus ROG Phone, Xiaomi Black Shark 2 czy Razer Phone 2, są drożsi.

Przeczytaj również: Tak dbają o specyfikację, a wciąż zapominają o podstawie gamingowego sprzętu.

źródło: Liliputing

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu