Android

Gamingowy POCO F4 GT już w Polsce. Cena, zwłaszcza w promocji, jest atrakcyjna

Mirosław Mazanec
Gamingowy POCO F4 GT już w Polsce. Cena, zwłaszcza w promocji, jest atrakcyjna
2

POCO pokazało dziś globalnie swój najnowszy smartfon. Jest dedykowany głównie miłośnikom mobilnej rozgrywki.

Do tej pory smartfony POCO stawiały na wydajność, ale zachowywały „cywilne” opakowanie. Teraz to się zmieniło. F4 GT ma wygląd typowego smartfona gamingowego z diodami RGB z tyłu obudowy, dodatkowymi „trigerami” które można konfigurować nie tylko do rozgrywki ale również „cywilnych zastosowań”, systemem chłodzenia i ładowarką o mocy 120W ze specjalnie skonstruowanym kablem.

Ile kosztuje to cudo?

Regularna cena urządzenia wynosi:

  • 8 GB + 128 GB: 2999 zł,
  • 12 GB + 256 GB: 3499 zł.

Firma przygotowała jednak promocje. Sprzedaż rozpoczyna się 10 maja i przez 48 godzin, bądź do wyczerpania zapasów, cena będzie niższa o 350 zł.

  • 8 GB + 128 GB: 2649 zł,
  • 12 GB + 256 GB: 3149 zł.

Ponieważ POCO stawia na wydajność, firma zastosowała w najnowszym modelu najmocniejszy obecnie procesor firmy Qualcomm, czyli Snapdragon 8  Gen 1. A ponieważ osiąga on wysokie temperatury, zwłaszcza podczas grania, POCO F4 GT został wyposażony w technologię chłodzenia LiquidCool 3.0. Producent twierdzi, że podwójny zestaw komór parowych VC o powierzchni 4,860 mm² pozwala ograniczyć nagrzewanie urządzenia nawet  podczas intensywnych sesji gier.

W smartfonie zastosowano ultra-szybkie ładowanie HyperCharge o mocy 120 W (ładowarka jest w zestawie). To pozwala naładować baterię o pojemności 4700 mAh od 0 do 100 proc. w zaledwie 17 minut, a  podczas jednoczesnego grania w 27 minut.

Udogodnienia dla graczy

Ciekawie wyglądają magnetyczne, automatycznie wysuwające się z obudowy przyciski. Działają podobnie do używanych w gamepadach klawiszy – spustów. Dodatkowo mogą być one również używane jako klawisze do szybkiego uruchamiania: aparatu, nagrywania ekranu lub włączenia latarki.

Firma chwali się również doskonałą haptyką. W POCO F4 GT zastosowano nowy silnik liniowy CyberEngine o „szerokim zakresie wibracji”.

 

Wyświetlacz wykonano w technologii AMOLED, ma rozdzielczość FHD+ i przekątną 6,67 cala. Korzysta z 10-bitowej palety barw TrueColor. Połączenie częstotliwości próbkowania dotyku na poziomie 480 Hz z częstotliwością odświeżania 120 Hz ma zapewnić płynne działanie w każdej sytuacji.

Są też zegarek i słuchawki

POCO pokazało dziś również dwa inne produkty. To słuchawki POCO Buds Pro Genshin Impact Edition i zegarek POCO Watch z ekranem AMOLED. Oba będą dostępne w Polsce w późniejszym terminie. Ich europejskie ceny to odpowiednio 69 euro i 79 euro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news