Internet

GamePlanet - Onet uruchamia nowy serwis z grami, to już prawdziwy koniec nk.pl?

Grzegorz Ułan
GamePlanet - Onet uruchamia nowy serwis z grami, to już prawdziwy koniec nk.pl?
14

Pierwsze, co rzuci się Wam po wejściu na nowy serwis z grami GamePlanet, to komunikat u góry ekranu "Witamy graczy z gryonline.onet.pl i nk.pl na GamePlanet. Znajdziecie tu wszystkie Wasze ulubione gry." Wiem, że to za mało, by od razu wieszczyć zamknięcie serwisu nk.pl, ale nie sposób nie wziąć tego pod uwagę.

Onet przejął nk.pl, ponad dwa lata temu. Już wtedy Grzegorz zwracał uwagę, na aspekt tego przyjęcia ukierunkowany na graczy:

To zdecydowanie nie jest transakcja strategiczna dla grupy Onet, ale pozyskanie zasobów które można konkretnie „monetyzować” zwiększając jednocześnie swoją przewagę nad konkurencją jeśli chodzi o kategorię gier (tych w które się gra online na stronach www). Nie sądzę natomiast aby zakup ten znacząco wpłyną na samą pozycję Onetu w Megapanelu. Zakładam bardzo dużą współoglądalność Onetu i NK.

Teraz Onet uruchamia osobny serwis, który będzie skupiał graczy ze stron Onetu i nk.pl w jednym miejscu. Widać to po statystykach, sprawdziłem przy grze Goodgame Empire, statystyki grających w całym serwisie są bardzo zbliżone.

Powiecie, że nk.pl już dawno umarło, nikt z tego nie korzysta, wszyscy przenieśli się już na Facebooka, a ja myślę, że właśnie zostali tam ci, co wciągnęli się w gierki online. Teraz Onet chce ich przenieść do nowego miejsca. Jeśli to się uda, baza nk.pl się wyczerpie. Nowe miejsce, nowy wygląd, atrakcyjniejszy układ, nowe pozycje czy nowe funkcjonalności z pewnością przyciągną do siebie, również nowych graczy.

Nie żywię jakiegoś sentymentu do nk.pl, bardzo krótko z niego korzystałem, szybko przeniosłem się na Facebooka, jeszcze jak nie było polskiej wersji, ale gdzieś tam tli się żal, że im nie wyszło, mimo ogromnej bazy użytkowników, serwis z rok na rok podupadał. To drugi obok GG przypadek, w którym polski pomysł, początkowo udany, ale różnymi działaniami doprowadzony do sytuacji, w której to zagraniczne rozwiązanie zepchnęło go na dalszy plan w polskim internecie.

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

onetwklejka