Mobile

Galaxy Z Fold 3 - projektantów chyba ciutek poniosło

Krzysztof Rojek
Galaxy Z Fold 3 - projektantów chyba ciutek poniosło
1

Artyści z LetsgoDigital odtworzyli wygląd jednego z niedawnych patentów Samsunga. Czy tak będzie wyglądał Galaxy Z Fold 3?

W 2018 r. do koreańskiego urzędu patentowego (Korean Intellectual Property Office, KIPO) wpłynął wniosek o patent na bardzo dziwne urządzenie. Jego ekran nie tylko się składał, co wtedy nie było jeszcze znane w świecie smartfonów, ale też - robił to w nieoczywisty sposób. Składał się bowiem "na trzy" a do tego posiadał... wysuwaną klawiaturę QWERTY. Jeżeli myślicie, że autorem tego pomysłu jest jakaś nieznana nikomu firma, to się myślicie. Patent został przyznany bowiem Samsungowi, który obecnie dzierży prym jeżeli chodzi o sprzedaż urządzeń ze składanym ekranem. Pomysł był chowany w sekrecie aż do lata tego roku. Kiedy wypłynął na światło dzienne, specjaliści z LetsgoDigital postanowili połączyć siły z projektantem przemysłowym Sarang Sheth, by odtworzyć to, jak taki telefon mógłby wyglądać w rzeczywistości.

Czy tak będzie wyglądał Samsung Galaxy Fold 3?

Jak widać na renderach, urządzenie stworzone zostało w stylu serii Galaxy. Mamy tu więc te same kolory i przetłoczenia co w Galaxy S20 FE/Note 20 oraz tak samo dużą wyspę na aparaty.

Mamy tu jednak znaczącą różnicę, w postaci dwóch zawiasów, pozwalających na ułożenie ekranu w różnych pozycjach. Najbardziej jednak zastanawia mnie wysuwana klawiatura. Byłby to bowiem pierwsze raz w nowoczesnej historii firmy, by Samsung zawierał klawiaturę QWERTY w swoich flagowcach. Jej zastosowanie sugerowałoby bardziej biznesowe zastosowania smartfona, być może więc taki telefon, jeżeli powstaje, będzie początkiem nowej linii, nawiązującej do serii Note.

Jakkolwiek telefon nie będzie się prezentował, powyższe rendery budzą kilka pytań. Przede wszystkim - jak gruby będzie telefon po całkowitym złożeniu. Już Galaxy Z Fold 2 w tej materii przypominał po prostu dwa smartfony przyłożone do siebie pleckami. Urządzenie złożone "na trzy" byłoby zapewne jeszcze grubsze. Jeżeli telefon ma mieć też wysuwaną klawiaturę, to zapewne znajdzie się ona tam kosztem baterii, co przy tak dużym ekranie (zapewne większym niż w Z Fold 2) może mieć nieciekawe konsekwencje.

Niemniej jednak, telefon składany w ten sposób byłby z pewnością bardzo ciepło powitany. Składane smartfony to bowiem wciąż obszar eksperymentów. Pomimo tego, że są z nami już od jakiegoś czasu, konsumenci nie zdecydowali, czy któryś z pomysłów podoba im się bardziej niż inny.

Co wy myślicie o takim telefonie?

Źródło: LetsGoDigital

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu