11

Galaxy S6 cieszy się rekordową popularnością [prasówka]

Można się było spodziewać, że Galaxy S6 i jego nietuzinkowa wersja Edge spotkają się z dużym zainteresowaniem użytkowników. Chyba jednak rzadko kto spodziewał się, że rekord padnie jeszcze przed oficjalnym debiutem urządzenia na półkach sklepowych. A tymczasem właśnie tak się stało. Rekordowy SGS6 Użytkownicy dokonali dotąd 20 mln rezerwacji na nowe Samsungi Galaxy S6. Jak […]

Można się było spodziewać, że Galaxy S6 i jego nietuzinkowa wersja Edge spotkają się z dużym zainteresowaniem użytkowników. Chyba jednak rzadko kto spodziewał się, że rekord padnie jeszcze przed oficjalnym debiutem urządzenia na półkach sklepowych. A tymczasem właśnie tak się stało.

Rekordowy SGS6

samsung

Użytkownicy dokonali dotąd 20 mln rezerwacji na nowe Samsungi Galaxy S6. Jak podaje KoreaTimes 15 mln zamówień dotyczy klasycznej wersji smartfona, a pozostałe 5 – modelu z zakrzywionymi krawędziami. Ma to być rekordowy dla Samsunga wynik. Zresztą potwierdza to sam Shin Jong-kyun, tłumacząc, że nowe smartfony zostały przyjęte o wiele lepiej niż poprzednik. Przekłada się to na znacznie większą liczbę preorderów,

Groupon z Material Design

Screenshot 2015-03-09 at 08.09.21

Aplikacja mobilna Groupona dla Androida doczekała się redesignu. Nowy interfejs wykorzystuje elementy Material Design. Twórcy zadbali o akcentowany kolorem pasek zakładek, a także dostosowujący się kolor paska stanu. Zrezygnowano z przycisku menu z trzema kropkami na rzecz wysuwanego zza lewej krawędzi panelu. Całość została mocno odświeżona w taki sposób, by wpisywała się w nowe trendy. Trzeba przyznać, że wygląda bardzo okazale.

Cena HTC One M9 w Polsce

HTC One M9 2

Pojawiły się pierwsze nieoficjalne doniesienia o cenie smartfona w Polsce. Miałaby ona wynieść 3149 złotych. To kwota zauważalnie większa od tej, którą po premierze należało płacić za model One M8 – 2799 zł. Dla porównania Samsung Galaxy S6 najprawdopodobniej do Polski trafi w cenie 2999 złotych (w wersji 32 GB). Obawiam się, że HTC może okazać się po prostu za drogi.

uTorrent i kopalnia bitcoinów

utorrent_icon_by_ampeross-d6ehtzl

 

Najnowsza wersja popularnego programu do torrentów – uTorrent – instaluje niechciany dodatek, kopalnie bitcoinów Epic Scale. Autor przyznaje, że faktycznie zdecydował się na taki ruch. Ma to związek z potrzebą generowania dodatkowych przychodów, które… zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Aplikacja znacząco zwiększa wykorzystanie zasobów naszego PC i w tle „wykopuje” bitcoiny i litecoiny. Użytkownicy skarżą się, że program instaluje się bez ich wiedzy i zgody – również podczas procesu aktualizacji uTorrenta.

Na tegorocznym MWC mieliśmy obie wersje S6 w rękach, zobaczcie jak nam się podobały: