Samsung

Galaxy Foldowi od zawsze brakuje jednej rzeczy. Nowy model to zmieni

Mirosław Mazanec
Galaxy Foldowi od zawsze brakuje jednej rzeczy. Nowy model to zmieni
15

Ta zmiana zdecydowanie podniesie biznesową funkcjonalność urządzenia. Mowa o rysiku.

Specjalny rysik dedykowany Foldom pojawił się dwie generacje temu, razem z Galaxy Z Fold 3. Dzięki niemu zdecydowanie zyskiwała produktywność. Zwłaszcza, że Samsung ma też świetne oprogramowanie, np. zmieniające w prosty sposób pismo odręczne w maszynowe. Do tego dochodzi mnóstwo zastosowań graficznych które można wygodnie stosować na wielkim, rozłożonym ekranie.

Oczywiście konstrukcja penów dla Foldów musi być inna niż dla tradycyjnych modeli. Wszystko z powodu delikatnego rozkładanego ekranu i możliwości jego uszkodzenia. Dlatego producent zastosował końcówkę o innym niż klasyczny kształcie i budowie.

Problem w tym, że inaczej niż w serii note a teraz w modelach Ultra, w Foldzie nie było miejsca, by rysik schować. Trzeba go było nosić osobno lub dokupić specjalne etui. Oczywiście sam pen również był sprzedawany osobno więc w sumie robiły się dodatkowe koszty do i tak drogiego już w podstawowej wersji urządzenia.

Wygląda jednak na to, że w najnowszej wersji urządzenia, która zostanie zaprezentowana w drugiej połowie tego roku, Samsung w końcu to zmieni. Wg. ostatnich przecieków w korpusie producent wygospodaruje miejsce, w którym będzie można chować S-Pen. Wymusi to oczywiście zmiany w konstrukcji. Grubość Z Fold 5 wzrośnie z 6,3 mm do 6,5 mm, waga z 263 g do 275 g. To jednak wydaje się stosunkowo niewielkim poświęceniem, w stosunku do wielkiego wzrostu funkcjonalności Folda.

Wg. portalu Pixel urządzenie będzie pracować na Snapdragonie 985 5G. Najprawdopodobniej chodzi o kodową nazwę Snapdragona 8 Gen 2 z nieco podniesioną mocą. Taki sam chip zobaczymy w serii S23. Jej premiera odbędzie się 1 lutego.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news