Samsung

Galaxy A7 prezentuje się genialnie, ale w Polsce raczej go nie zobaczymy

JS
Jakub Szczęsny
4

Seria Galaxy A zyskała niemałe uznanie pasjonatów nowych technologii oraz mediów, głównie dlatego, że podąża ona ścieżką przetartą przez serię Alpha, która odchodzi od nieco "tandetnego" wizerunku urządzeń koreańskiego producenta. Samsung upodobał sobie wszędobylski plastik, nawet w najmocniejszych...

Seria Galaxy A zyskała niemałe uznanie pasjonatów nowych technologii oraz mediów, głównie dlatego, że podąża ona ścieżką przetartą przez serię Alpha, która odchodzi od nieco "tandetnego" wizerunku urządzeń koreańskiego producenta. Samsung upodobał sobie wszędobylski plastik, nawet w najmocniejszych i najdroższych propozycjach, które według niektórych powinny odznaczać się także obudową, która powinna krzyczeć do klientów: "tak ma wyglądać drogi telefon!".

Wcześniej wspominałem o telefonie Galaxy A5, jednostce z tej serii ze średniej półki. Wspominałem także o fakcie zastosowania przez Samsunga nowego tworzywa w obudowach - ma ono jedynie przypominać metal w dotyku i być naturalnie bardziej odporne od wcześniej stosowanego plastiku. Jak na razie, na ten temat nic więcej nie wiadomo, a i spekulując nie sposób wymyślić cokolwiek sensownego.

Na tle A5, A7 wygląda jak rasowy high-end. Z tego, co się dowiedzieliśmy, cała seria Galaxy A będzie obsługiwać LTE (od A3 do A7). Inne parametry także wyglądają obiecująco - obsługa pełnego Dual SIM, 5,5 calowy ekran i prawdopodobnie Snapdragon 805 i 2 GB RAM. O innych podzespołach nie wiemy absolutnie nic, jednak sądząc po rynkowym umiejscowieniu propozycji Samsunga, śmiem twierdzić, iż Koreańczycy nie przyoszczędzą i dadzą nam flagowca pełną parą.

Ciekawie wygląda także cena telefonu, która ma oscylować wokół 450-500 dolarów. To akurat niewiele. Jestem jednak głęboko rozczarowany faktem, iż Samsung zamierza sprzedawać to urządzenie jedynie w kilku krajach i na próżno oczekiwać, by w tym gronie znalazła się Polska. Powyższe informacje pochodzą z indyjskiego Zauba, który ujawnia nieco więcej na temat urządzenia A7 - urządzenie obecnie ma być testowane w Indiach. Zapewne w trakcie tekstów otrzymamy więcej informacji na temat tego smartfona.

Samsung bierze się za naprawdę ciekawe, atrakcyjne i dobrze wykonane telefony. Szkoda tylko, że ich kastruje ich sprzedaż ograniczając je tylko do kilku rynków. Drogi Samsungu - prosimy o więcej takich urządzeń, także dla nas.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu