Apple

Samsung wycofuje się z europejskiego rynku pecetów, Apple zabiera się za cyfrowe magazyny

Tomasz Popielarczyk
Samsung wycofuje się z europejskiego rynku pecetów, Apple zabiera się za cyfrowe magazyny
9

Jeżeli planujecie w najbliższym czasie zakup komputera z logo Samsunga, lepiej się dobrze zastanówcie. Koreański producent wycofuje się z Europy z produktami tego typu. Tymczasem Apple stawia na cyfrowe treści i przejmuje startup PRSS, a Cyanogen Inc. podbiera ludzi z HTC. Samsung rezygnuje z Europ...

Jeżeli planujecie w najbliższym czasie zakup komputera z logo Samsunga, lepiej się dobrze zastanówcie. Koreański producent wycofuje się z Europy z produktami tego typu. Tymczasem Apple stawia na cyfrowe treści i przejmuje startup PRSS, a Cyanogen Inc. podbiera ludzi z HTC.

Samsung rezygnuje z Europy

Jak informuje PCAdvisor, Samsung ogłosił rezygnację ze sprzedaży laptopów (w tym Chromebooków i ultrabooków) w Europie. Tym samym koreański producent idzie w ślady Sony, które, jak wiemy, również wycofało się z naszego regionu (a następnie całkowicie sprzedało dział produkcji PC). Jeżeli zatem czekaliście na możliwość zamówienia najnowszych Chromebooków czy też planowaliście, że Waszym kolejnym urządzeniem będzie właśnie sprzęt tej marki, lepiej zrewidować te plany.

Apple przejmuje PRSS

Apple dokonało akwizycji startupu PRSS specjalizującego się we wspieraniu wydawców w przygotowywaniu cyfrowych magazynów dla iPada. Według nieoficjalnych doniesień przejęty zespół miałby zostać włączony w struktury koncernu jako część działu iBooks i rozwijać dostępne tutaj narzędzie dla autorów. Przy wsparciu PRSS narzędzie to mogłoby zostać rozbudowane o możliwość kreowania cyfrowych czasopism i magazynów.

Płatność Bitcoinami w PayPal

PayPal się przełamał i wprowadził obsługę waluty Bitcoin. Od teraz handlowcy będą mogli aktywować ten model płatności, co da nowe możliwości użytkownikom korzystającym z ich usług. Nie oznacza to jednak jeszcze pełnego wsparcia, a z nowej funkcji skorzystają póki co jedynie mieszkańcy Ameryki Północnej. Pozostaje czekać, że z czasem dołączą do nich pozostali użytkownicy PayPala.

Product Manager HTC w szeregach Cyanogen Inc.

Cyanogen Inc. to ciągle bardzo młoda firma. Nie przeszkadza to jednak jej w podbieraniu pracowników gigantom. Szeregi zespołu rozwijającego CyanogenModa zasiliła właśnie Leigh Momii, która wcześniej była Product Managerem w amerykańskim oddziale HTC. Teraz otrzyma stanowisko "Product Evangelist". Nie jest do końca jasne z jakimi obowiązkami się ono wiąże. Prawdopodobnie będzie Momii miała duży związek z PR-em oraz marketingiem. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to duży sukces i wsparcie dla ekipy Steve'a Kondika.

Microsoft ma swoją odpowiedź na Chromecasta

Microsoft wprowadza do oferty urządzenie o nazwie Wireless Display Adapter. Jest to niewielka przystawka telewizyjna wyceniana na 60 dolarów, która rozbudowuje dowolny monitor lub telewizor o funkcję Miracast, a więc bezprzewodowe przesyłanie obrazu. W przeciwieństwie do analogicznie działającego Chromecasta rozwiązanie od MS nie ogranicza się jedynie do smartfonów i tabletów, a daje nam właściwie nieograniczone możliwości związane ze standardem Miracast. Co więcej, całość ma miniaturową konstrukcję i może być zasilana np. z portu USB telewizora.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ApplepaypalSamsung