Samsung

Galaxy A23 będzie tanim średniakiem z 5G. Znamy europejskie ceny

MM
Mirosław Mazanec
2

Smartfon będzie napędzany Snapdragonem a nie Exynosem. W dodatku nie będzie kosztować majątku.

Od jakiegoś czasu Samsung korzysta w średniej półce nie tylko ze swoich procesorów, ale sięga również po układy amerykańskiej firmy. I przynosi to świetne efekty czego przykładem jest spory sukces linii A z zeszłego roku, z modelem A52s na czele.

W tym roku A53 dostał Exynosa i nie jest już tak doskonale. Jego recenzję znajdziecie tu.

Dlatego sporym zaskoczeniem jest specyfikacja modelu A23 5G. Będzie go napędzał Snapdragon 695 który z powodzeniem pracuje w wielu tegorocznych telefonach np. Redmi Note 11 Pro, moto G82, realme 9 Pro, POCO X4 Pro.

moto g82 5G

Wiadomo, że smartfon będzie miał 6.6 calowy panel LCD z odświeżaniem 90 Hz i rozdzielczością FHD+. Bateria ma mieć pojemność 5000 mAh i będzie ją można naładować z mocą 25W.

Zdjęcia zrobimy głównym obiektywem o rozdzielczości 50 MP z optyczną stabilizacją obrazu. Na udostępnionych w sieci renderach oczek jest dużo, więc prawdopodobnie można się spodziewać również co najmniej szerokiego kąta.

Będzie też wejście mini-jack, pojedynczy głośnik i slot na kartę microSD. To dobrze, bo pamięci wbudowanej ma być niewiele – 64 GB, a RAM-u 4 GB.

Ile taki zestaw będzie kosztować? Samsung nie jest bynajmniej skłonny oferować swoje urządzenia za małe pieniądze, ale w tym wypadku może nie być tak źle. Wg. ostatnich informacji jego cena będzie wynosić w Europie około 300 euro, czyli mniej więcej 1400 zł. A to podobna kwota to tej, jaką trzeba zapłacić za wymienione wcześniej smartfony konkurencji.

Dostępne kolory to biały, czarny i niebieski.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news