Seriale

Fundacja powróci do Apple TV+ już 14 lipca. Zobaczcie pierwszy zwiastun!

Piotr Kurek
Fundacja powróci do Apple TV+ już 14 lipca. Zobaczcie pierwszy zwiastun!
5

Już 14 lipca na platformę Apple TV+ powróci "Fundacja". To adaptacja książek Isaaca Asimova, w której grupa wyrzutków musi odbudować cywilizację i ocalić ludzkość w obliczu upadku Imperium Galaktycznego.

Pamiętacie jeszcze "Fundację"? Serial Apple TV+ bazujący na książkach Isaaca Asimova zadebiutował na platformie w 2021 r. Produkcja obiecywała rozbudowaną fabułę i spektakularną oprawę wizualną - i jak przeczytacie w naszej recenzji, cel został osiągnięty. Choć nie wszystkim on się spodoba. W drugim sezonie "Fundacji" przenosimy się w przyszłość ponad sto lat po wydarzeniach z pierwszego sezonu. W miarę jak dynastia Cleonów się rozpada, a w całej galaktyce rośnie napięcie, mściwa królowa planuje zniszczyć Imperium od wewnątrz. Hari, Gaal i Salvor odkrywają kolonię Mentalików - ludzi z psionicznymi zdolnościami, którzy zagrażają przyszłości psychohistorii. Fundacja weszła w fazę religijną, propagując Kościół Seldona w całym Outer Reach i wywołując Drugi Kryzys: Wojnę z Imperium.  Telewizyjna adaptacja "Fundacji" przedstawia historie czterech kluczowych osób przekraczających przestrzeń i czas, które pokonują śmiertelne kryzysy, zmieniają sojuszników, nawiązują skomplikowane relacje, które ostatecznie zadecydują o losach ludzkości.

Polecamy na Geekweek: Polska Agencja Kosmiczna zapowiada pierwszą misję na Księżyc

Fundacja. 2 sezon serialu Apple TV+ z pierwszym zwiastunem

Apple prezentuje pierwszy zwiastun drugiego sezonu "Fundacji" - serialu opartego na nagradzanych opowiadaniach Isaaca Asimova, z międzynarodową obsadą, na czele z nominowanymi do nagrody Emmy aktorami Jaredem Harrisem i Lee Pace'em, którym towarzyszą wschodzących gwiazdy - Lou Llobella i Leah Harvey. Produkcja zadebiutuje już 14 lipca z 10 odcinkami, które udostępniane będą co tydzień.

W drugim sezonie powrócą także Laura Birn, Cassian Bilton i Terrence Mann. Nie zabraknie jednak nowych postaci i znanych nazwisk. Na ekranie pojawią się m.in. Isabella Laughland (Brother Constant), Kulvinder Ghir (Poly Verisof), Ella-Rae Smith (Królowa Sareth z Cloud Dominion), Holt McCallany (Strażnik Jaegger Fount), Rachel House (Tellem Bond), Nimrat Kaur (Yanna Seldon), Ben Daniels (Bel Riose) i Dimitri Leonidas (Hober Mallow).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news