Polska

Hitowy transfer. Z Amazona na sam szczyt Allegro

Jakub Szczęsny
Hitowy transfer. Z Amazona na sam szczyt Allegro
7

Kiedy media sportowe mówią o hitowym transferze, mówią o głośnym, mocnym nazwisku, które pojawia się w klubie aspirującym do bycia najlepszym w lokalnych oraz międzynarodowych ligach. Allegro będące jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w Polsce oraz najpopularniejszą platformę e-commerce w naszym kraju sprowadziło do swoich szeregów byłego szefa Amazona na Europę Południową. I od razu otrzymał pozycję "napastnika".

Francois Nuyts zastępuje Przemysława Budkowskiego i zostaje prezesem zarządu Allegro.

Opuszczający stanowisko Budkowski planuje angażować się w inne przedsięwzięcia. Za jego kierownictwa Allegro stało się platformą transakcyjną, przekształcając się z serwisu aukcyjnego. W tym momencie portal generuje 90 mln ofert produktów miesięcznie, a sprzedaż tam prowadzi aż 100 000 firm. Mało tego, co miesiąc do Allegro zagląda aż 17 milionów internautów, w tym połowa z urządzeń mobilnych.

Francois Nuyts ma dołączyć do zarządu Allegro 1 sierpnia tego roku. Wcześniej odpowiadał za operacje firmy Amazon w Europie Południowej. Swoją karierę zaczynał w Accenture, przedsiębiorstwie zajmującym się doradztwem. Nuyts już planuje przeprowadzkę do Warszawy, która stanie się jego nowym "zawodowym domem".

Zmiana na stanowisku prezesa odbywa się w dobrym momencie. Firmą zarządza zespół doświadczonych menadżerów i w najbliższych planach mamy kilka nowych, innowacyjnych usług i produktów dla naszych klientów i sprzedawców, dlatego z optymizmem myślę o przyszłości

~Darren Huston, przewodniczący rady nadzorczej Allegro

Allegro ciepło wyraża się o następcy Przemysława Budkowskiego, zwraca uwagę na jego bogate doświadczenie oraz wiedzę pozyskaną w trakcie kierowania Amazonem i przy okazji dziękuje ustępującemu prezesowi:

Francois to bardzo utalentowany menadżer, który świetnie rozumie filozofię działania platformy handlowej typu marketplace, łączącej miliony kupujących z setkami tysięcy sprzedawców. Jestem przekonany, że odegra kluczową rolę w dalszym rozwoju Allegro. Chciałbym podziękować Przemysławowi Budkowskiemu, który stał za sukcesami firmy w ostatnich latach i życzę mu wszelkiej pomyślności w jego przyszłych przedsięwzięciach. Allegro jest moim zdaniem świetnie przygotowane, aby wykorzystać kolejną falę rozwoju polskiego rynku e-commerce

~Darren Huston

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu