Antyapps

Fortuniada — Familiada na komórki już dostępna

A
Antyapps
0

Program Familiada znają chyba wszyscy Polacy. Emitowany nieprzerwalnie od 1994 teleturniej rodzinny to prawdziwy fenomen polskiej telewizji. Opracowany na zagranicznej licencji format wciąż cieszy się ogromną popularnością i tylko kwestią czasu było przeniesienie "rzepy" na ekrany telefonów komó...

Program Familiada znają chyba wszyscy Polacy. Emitowany nieprzerwalnie od 1994 teleturniej rodzinny to prawdziwy fenomen polskiej telewizji. Opracowany na zagranicznej licencji format wciąż cieszy się ogromną popularnością i tylko kwestią czasu było przeniesienie "rzepy" na ekrany telefonów komórkowych. Jednak w tym przypadku nie mamy licencjonowanego produktu — Fortuniada to gra inspirowana Familiądą, jednak każdy bez problemu rozpozna w niej program z telewizyjnej Dwójki.

Rozgrywka w Fortuniadzie przypomina tę znaną z telewizyjnego teleturnieju. Gracz wciela się w rodzinę biorącą udział w zabawie, a jego zadaniem jest odgadnięcie poprawnych odpowiedzi, które zostały wybrane na podstawie wyników przeprowadzonych wcześniej ankiet. Każda gra podzielona jest na trzy rundy i nie znajdziemy w nich finałów. Pytania są różne i czasem mogą sprawiać problemy — wpisana odpowiedź nie musi być identyczną z tą znajdującą się na tablicy, ale często system nie wyłapuje podobnego znaczenia. W pytaniu o obiekty na placu zabaw nie zaliczyło mi huśtawki w liczbie mnogiej, a na tablicy było w liczbie pojedynczej.

Wizualnie gra prezentuje się bardzo dobrze. Wirtualny Karol Strasburger wygląda i zachowuje się niemal identycznie jak jego pierwowzór. Nie zabrakło oczywiście żartów, a raczej sucharów odcinka, które na przestrzeni ostatnich 24 lat, w polskim Internecie robią furorę, głównie jako memy. Na ekranie startowym przygrywa muzyka, która jest odmienna od tej znanej z telewizji, jednak bardzo ją przypomina.

Fortuniada to ciekawa wariacja na temat telewizyjnej Familiady

Fortuniada jest dostępna jako tytuł free-to-play i nie zabrakło w niej mikropłatności. Za 7,59zł wyłączymy reklamy, które nie są jakoś uporczywe. W sklepiku czekają także rzepy. Dzięki nim będzie łatwiej odgadnąć wszystkie odpowiedzi w grze. Za jedną rzepę dostaniemy pierwszą literę, a oddając trzy warzywa dostaniemy całą odpowiedź. Rzepy dostaniemy także za obejrzenie dodatkowych reklam i od i za ukończone poziomy.

Na chwilę obecną Fortuniada oferuje tylko jeden tryb rozgrywki — Przygodę. Twórcy zapewniają jednak, że kolejny wariant pojawi się już niedługo. Będzie nim Rywalizacja pozwalająca na rozgrywkę wieloosobową. W grze widnieje także informacja, że wkrótce pojawi się także możliwość zostania ankietowanym — czyli jedną z osób, od której zależy punktacja poszczególnych odpowiedzi.

Gra jest dostępna w Google Play, w wersji uniwersalnej, za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: