Antyapps

Dzięki tej aplikacji sprawdzisz każdego intruza, który będzie chciał odblokować twój telefon!

A
Antyapps
0

Smartfon jest chyba obecnie tak samo ważnym elementem codziennego wyposażenia jak niegdyś portfel. Dostęp do kont bankowych, możliwość zbliżeniowego płacenia za zakupy czy obecność wrażliwych danych – wszystko to może wejść w posiadanie nieuprawnionych osób przy chwili nieuwagi. Dla tych użytkow...

Smartfon jest chyba obecnie tak samo ważnym elementem codziennego wyposażenia jak niegdyś portfel. Dostęp do kont bankowych, możliwość zbliżeniowego płacenia za zakupy czy obecność wrażliwych danych – wszystko to może wejść w posiadanie nieuprawnionych osób przy chwili nieuwagi. Dla tych użytkowników, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad zawartością swojego telefonu powstał niecodzienny ekran blokady. Nazywa się Screen Lock Guardian i ma skutecznie zniechęcać do sięgania po nieswoje zabawki.

W jaki sposób Screen Lock Guardian chce ochronić zawartość telefonu przed intruzem? Najbardziej lansowanym przez tę aplikację rozwiązaniem jest wykonanie zdjęcia każdej osoby, nieznającej prawidłowych danych do odblokowania. Potrzebna jest do tego więc przednia kamerka – najlepiej jeszcze w jak najlepszej rozdzielczości.

Nie trzeba przy tym wszystkim martwić się, że niekorzystne ujęcia z nieudanego logowania do własnego telefonu zaśmiecą główną galerię. Wszystkie wykonane przez Screen Lock Guardian kadry lądują tylko i wyłącznie w samej aplikacji. Dołączony jest do nich krótki opis z datą i godziną tak, aby mieć całkowitą pewność, kiedy nastąpiła próba włamania do smartfona.

Sam ekran blokady też jest niczego sobie.

Wybranie konkretnego programu na permanentny ekran blokady to spore zobowiązanie. Całe szczęście, oprócz tego, że Screen Lock Guardian niesie ze sobą pewną misję, to jeszcze dobrze wygląda. Minimalistyczną tapetę da się w pewnym dostosować do własnych preferencji (przede wszystkim kolorystycznych), a przy umożliwieniu aplikacji dostępu do położenia GPS wyświetli ona miniaturkę z pogodą dla obecnie przypisanej lokacji.

Screen Lock Guardian zezwala jeszcze chociażby na ustawienie kilku skrótów do ulubionych programów. Aby się do nich dostać, wystarczy dwa razy stuknąć w odpowiednią ikonkę. Oczywiście, trzeba jednak najpierw użyć prawdziwego hasła. Może być ono albo kilkucyfrowym kodem, albo popularnym wśród użytkowników Androida wzorem odblokowywania.

Sam Screen Lock Guardian to program zupełnie bezpłatny, nawet bez dodatkowych mikropłatności. Takie aplikacje jednak rzadko są w pełni darmowe. W tym przypadku trzeba liczyć się ze skrótem do sporej reklamy, który zawsze widniał będzie na ekranie blokady. Nie jest to ogromny, przyciągający wzrok baner, ale trzeba mieć to na uwadze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: