Antyapps

Splid to najlepsza aplikacja do dzielenia kosztów. W sam raz dla współlokatorów, przyjaciół czy nawet rodzin

A
Antyapps
0

Przyczyną jak wielu kłótni są pieniądze? Z wydatkami, zwłaszcza tymi mniejszymi, często bywa tak, że zwyczajnie się o nich zapomina. Zaniedbania w rozliczaniu się z opłat są tymczasem nierzadko powodem nieporozumień, z których może wyniknąć otwarty konflikt. Razem z przyjaciółmi, domownikami czy...

Przyczyną jak wielu kłótni są pieniądze? Z wydatkami, zwłaszcza tymi mniejszymi, często bywa tak, że zwyczajnie się o nich zapomina. Zaniedbania w rozliczaniu się z opłat są tymczasem nierzadko powodem nieporozumień, z których może wyniknąć otwarty konflikt. Razem z przyjaciółmi, domownikami czy współpracownikami często dzielicie się kosztami? Dzięki aplikacji Splid unikniecie niekomfortowych sytuacji podczas rozliczania się z wydanych pieniędzy.

Prostota działania tego programu jest godna pochwały. Aplikacja Splid zawiera dokładnie tyle funkcji ile powinna, a wszystkie najpotrzebniejsze z nich znajdują się w zasięgu ręki. Obsługa tego narzędzia jest tak szybka i bezproblemowa, że zapisywanie w niej wszystkich ważnych wpłat szybko może stać się nawykiem.

To aplikacja wybitnie dedykowana grupowym płatnościom.

Splid, mimo że jest aplikacją zupełnie darmową, nie zawiera żadnych ograniczeń co do ilości grup, do których można dołączyć czy liczby osób, które mogą je tworzyć. Program oferuje również możliwość podpięcia się pod już istniejącą grupę. Tym samym, dostęp do zgromadzonych w Splid danych i opcję ich edytowania może mieć jednocześnie kilka osób - nawet takich, które korzystają z dwóch różnych systemów operacyjnych. To świetne rozwiązanie.

A jak właściwie działa tu rozliczanie się z pieniędzy? Wystarczy zanotować wydatek, oznaczyć osobę go opłacającą i pozostałych członków grupy, których ta należność dotyczy. Reszta to czysta matematyka. Użytkownik, lub w przypadku współdzielenia aplikacji, użytkownicy, muszą w zasadzie tylko konsekwentnie notować przepływ pieniędzy w grupie, a Splid zaprezentuje konkretne rozliczenie. W zasadzie, bardzo konkretne rozliczenie – dokładną tabelkę z historią wpłat można nawet pobrać w postaci dokumentu PDF.

Pewien problem pojawia się w momencie dodania nowej osoby do grupy. Wprowadzone wcześniej opłaty nie są skalowane automatycznie na nową liczbę członków. Trzeba w takim wypadku radzić sobie samemu. Tu przydałaby się poprawka.

Poza tą niedogodnością, Splid to program zdecydowanie warty polecenia. Kupowanie grupowych prezentów, wycieczki czy nawet wspólne opłacanie detergentów w przypadku wspólnego mieszkania stają się dużo łatwiejsze i bardziej sprawiedliwe przy naprawdę niewielkim nakładzie pracy. Nie ma co się kłócić o to, kto wydał więcej...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: