Antyapps

Prześledź przebieg diety ketogenicznej z bezpłatną aplikacją Carb Manager

A
Antyapps
0

Dieta ketogeniczna wymaga wielu poświęceń, ale przy odpowiednim planowaniu posiłków może się opłacić. W tym przypadku stworzenie dopracowanego jadłospisu jest niezbędne nie tylko do uzyskania jakiekolwiek efektów, ale również aby dostarczyć wszystkie potrzebne organizmowi pierwiastki. Do poprowa...

Dieta ketogeniczna wymaga wielu poświęceń, ale przy odpowiednim planowaniu posiłków może się opłacić. W tym przypadku stworzenie dopracowanego jadłospisu jest niezbędne nie tylko do uzyskania jakiekolwiek efektów, ale również aby dostarczyć wszystkie potrzebne organizmowi pierwiastki. Do poprowadzenia dzienniczka diety, w szczególności ketogenicznej, służy dostępna na Androida i iOS aplikacja Carb Manager.

Jest to narzędzie na tyle kompleksowe, że trochę trudno się w nim odnaleźć. Jego obsługa będzie w szczególności utrudniona dla użytkowników, nieposługujących się angielskim. W Carb Manager trzeba wypełniać tyle pól i czytać tyle tekstu, że bez znajomości tego języka niestety ani rusz.

Wysiłek związany z prowadzeniem tego programu się za to opłaca. W Carb Manager znajdują się wszystkie opcje, które można skojarzyć z prowadzeniem diety. Główną częścią tej aplikacji jest mimo wszystko funkcja dokładnego śledzenia spożytych składników odżywczych. Wprawdzie w tym programie największy nacisk kładzie się na węglowodory, ale łatwo da się tu podejrzeć również tłuszcze, błonnik czy białko. Stosowne podsumowanie w postaci kolorowego wykresu znajduje się na głównym pulpicie aplikacji.

Zapisywanie posiłków w programie nie zachwyca.

Problemem z dzienniczkami diety, które stworzone zostały w szczególności poza Europą są różnice w, nazwijmy to, gustach kulinarnych. Wyszukiwanie konkretnych posiłków to zmora tych aplikacji. Szkoda, że w przypadku Carb Manager też tak jest. Baza dań obejmuje tu zwyczajnie za dużo pozycji, które niekoniecznie w ogóle istnieją poza Stanami Zjednoczonymi. Polscy użytkownicy tego programu będą musieli się przy zapisywaniu jadłospisu nieźle namęczyć, a to przecież podstawowa funkcja tej aplikacji.

Nie zmienia to jednak faktu, że mamy do czynienia z programem bardzo wszechstronnym. Carb Manager nie tylko podsumowuje składniki odżywcze, ale pozwala też na rejestrowanie wysiłku fizycznego, śledzi codzienne nawodnienie, a nawet proponuje dietetyczne przepisy. Za część z tych bardziej wyszukanych opcji trzeba już jednak trochę zapłacić. W Carb Manager zastosowano model abonamentowy z kilkoma różnymi planami. Są one trochę za wysokie jak na polskie warunki i jak na jakość tej aplikacji, która miewa problemy ze stabilnością… ale wersja darmowa warta jest sprawdzenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: