Gry

Sezon X Fortnite: wielkie roboty i tajemnicze "strefy szczeliny"

Kamil Świtalski
Sezon X Fortnite: wielkie roboty i tajemnicze "strefy szczeliny"
0

Twórcy Fortnite nie narzekają na brak pomysłów. Nowy sezon zmierzający do gry przynosi kolejny pakiet nowości — co tym razem dla nas przygotowano?

Fortnite to światowy fenomen, którego przedstawiać już chyba nikomu nie trzeba. Nawet jeżeli nie należycie do miłośników gier wideo, trudno mi sobie wyobrazić, że jeszcze nigdy nie słyszeliście o strzelaninie Epic Games, która stała się hitem. Kilka dni temu zakończyły się mistrzostwa świata Fortnite World Cup, w których pula nagród wyniosła ponad 30 milionów dolarów. A teraz twórcy zapowiadają nowy, dziesiąty już, sezon zabawy.

Fortnite: sezon X. Co nowego?

Skoro najgorętsza gra na świecie, to i plotek na jej temat od zawsze nie brakuje. Drobne wycieki zdradziły nam już odrobinę wcześniej czego możemy się spodziewać, ale teraz już oficjalnie: Epic Games postanowiło przenieść nas w czasie. Mało tego: nowy sezon przyniesie ogromną zmianę w postaci wielkich, dwuosobowych, robotów — które jeden gracz będzie prowadził, a drugi dbał o ostrzelanie przeciwników. Mechy te charakteryzować się będą niesamowitą wytrzymałością oraz siłą — za co zapłacą szybkością. Przed projektantami nie lada wyzwanie, by to wszystko odpowiednio wyważyć — ale kto, jak nie oni, ma dać radę?

Poza wielkimi robotami, które niewątpliwie są najbardziej widoczną zmianą w produkcji, pojawią się także "strefy szczeliny", które mają zmienić znane lokacje. Nie zabraknie też nowych sekretów i drobnostek, ale już w powyższym trailerze jesteśmy lojalnie ostrzegani że świat gry który widzimy dziś... jutro może wyglądać zupełnie inaczej.

Nowy Battle Pass — sezon X w Fortnite za 950 V-dolarów

Battle Pass dla sezonu X to wydatek rzędy 950 dolarów, co daje nam ~40 PLN. W tę cenę wliczony jest cały pakiet nowości, które pozwolą zmienić wygląd postaci — w sumie czeka na nas w grze ponad sto nowych nagród! I choć powyższa zajawka skupiająca się na nowościach w rozgrywce zdecydowanie należy do ważniejszych, to poza nią opublikowano także trailer skupiający się na historii:

W sezonie X czas zakrzywia się, a Punkt Zerowy traci stabilność. Niezależnie od tego, czy z nostalgią wspominacie przeszłość, czy też nie możecie doczekać się przyszłości, w całym sezonie na odkrycie czeka mnóstwo atrakcji! Na wyspie zaczynają pojawiać się lokacje, które były uważane za zaginione, jednak teraz wyglądają zupełnie inaczej…

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu