Gry

Od teraz każdy może legalnie i za darmo zagrać w pierwsze Diablo

Artur Janczak
Od teraz każdy może legalnie i za darmo zagrać w pierwsze Diablo
5

Ostatnio dość często powraca temat produkcji Blizzarda. Całkiem niedawno pierwsze Diablo pojawiło się na platformie GOG, a niedługo potem ukazał się również dodatek. Omawiana wersja została nie tylko przystosowana pod dzisiejsze systemy, ale również zaktualizowana i nieco poprawiona wizualnie. Jeżeli chcielibyście mieć ten tytuł jeszcze bardziej na wyciągnięcie ręki, to właśnie pojawiła się ku temu okazja. Ten cRPG doczekał się pełnoprawnej wersji przeglądarkowej , która działa naprawdę dobrze, o ile serwery nie są przeciążone.

Diablo dla wszystkich!

Pierwsza odsłona serii ukazała się w 1996 roku. Choć minęło już tyle lat, ludzie wciąż z wielką ochotą powracają do tej produkcji. Sam zresztą uczyniłem to samo, gdy pojawiła się nieco odświeżona wersja. Teraz natomiast za sprawą studia Rivsoft możecie zagrać w tego wspaniałego klasyka za pośrednictwem przeglądarki. Jeżeli martwicie się o legalność tego projektu, to mogę Was uspokoić. Deweloper ściśle współpracuje z Blizzardem i mają zgodę na taką edycję Diablo. Wystarczy udać się pod ten adres, a następnie pobrać około 50 MB danych. Trzeba jednak podkreślić, że mamy tutaj do czynienia z softem zamkniętym znanym jako shareware. Dlatego z początku można zagrać w kilka poziomów, a z dostępnych postaci jest jedynie wojownik. Nie oznacza to jednak, że nie możecie ulepszyć tej wersji do pełnej gry. Wszystko zależy od tego, czy posiadacie zakupiony egzemplarz z serwisu GOG.

Zobacz też: Poznaj historię serii Diablo

Jeszcze jeden poziom

Jeżeli nabyliście Diablo ze wspomnianego sklepu, to wystarczy, że wygrzebiecie z folderu głównego plik DIABDAT.MPQ i przeciągniecie go do przeglądarki z otwartą grą. W tym momencie uzyskacie dostęp do całej produkcji bez jakichkolwiek ograniczeń. Warto jednak wspomnieć o wersji samego Diablo. Rivsoft bazowało na oryginalnym kodzie, a nie tym współczesnym, dlatego też zachowano wszystkie elementy, wliczając w to bugi. Nie wydaje mi się jednak, aby była to jakakolwiek przeszkoda dla fana tej marki. Od lat wiadomo o wszystkich wadach pierwowzoru. Sama inicjatywa wydaje się bardzo interesująca. Jeżeli ktoś chciałby poznać oryginalne Diablo, może to zrobić w naprawdę prosty sposób, natomiast inni właśnie zyskali nowe źródło zabawy. Choć sam tytuł zadziała praktycznie na każdym PC, to teraz jedyne czego potrzebuje użytkownik, to przeglądarka i ewentualnie jeden plik. Jeżeli znajdziecie chwilę, to sprawdźcie podany wcześniej adres. Niech Diablo pozostanie wieczne, zarówno w sieci, jak i w naszych sercach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu