Gry

Cyberpunk 2077 na pierwsze PlayStation? Taki projekt istnieje i wygląda obiecująco

Artur Janczak
Cyberpunk 2077 na pierwsze PlayStation? Taki projekt istnieje i wygląda obiecująco
0

W ostatnich latach pojawiło się wiele projektów, które są określane mianem "demake". To nic innego, jak stworzenie wersji z czasów PSX-a na bazie jakiejś nowszej, często niewydanej jeszcze gry. Tym razem padło na nadchodzący wielkimi krokami Cyberpunk 2077. Bearly Regal, bo to właśnie on pracuje nad taką wersją, wykonał świetną pracę, a to dopiero początek. Autor chce stworzyć coś większego i mocno liczy na wsparcie ze strony graczy.

Cyberpunk 2077 w Low poly

Jeżeli nie spotkaliście się z pracami "demake" to zachęcam Was do sprawdzenia kanału 98DEMAKE. To właśnie tam znajdziecie całą serię tytułów, które zostały przystosowane do standardów znanych z pierwszego PlayStation. Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby: Uncharted, PUBG, Resident Evil, Minecraft i wiele innych produkcji pod koniec lat 90'? Koniecznie sprawdźcie podany przeze mnie link, aby na własne oczy zobaczyć masę świetnych gier z ostatnich lat, ale w formie retro. Oczywiście, takowych materiałów jest w sieci naprawdę dużo, ale dzisiaj chciałbym zwrócić uwagę na Cyberpunk 2077. Bearly Regal chciał przenieść nadchodzący tytuł studia CDP RED do czasów PSX-a i wydaje mi się, że całkiem dobrze mu to wyszło. Na razie nie ma tego jeszcze za wiele, ale ogólny efekt robi wrażenie. Pewne elementy nie są jeszcze odpowiednio przygotowane, ale autor liczy na wsparcie graczy. Chce zrozumieć, jak dokładnie działała pierwsza konsola Sony, dzięki czemu jego projekt stanie się jeszcze lepszy. Zresztą zobaczcie sami.

Demake z prawdziwego zdarzenia

Całość zapowiada się obiecująco. Ciekawe, na ilu płytach zmieściłby się Cyberpunk? Zapewne polskie studio chciałoby mieć dużo scenek, tak jak w serii Final Fantasy, więc pewnie 4 krążki to byłoby minimum. Bardzo bym chciał, aby jakaś firma zdecydowała się na tego typu przedsięwzięcie. Nie musiałaby to być pełna wersja, a jedynie taka na 30-60 minut. Wydaje mi się, że fani danej marki doceniliby takie starania i kto wie, może na rynku pojawiłoby się zapotrzebowanie na tego typu produkcje? Byłby to również ciekawy pomysł na promocję kolejnej odsłony serii. Oczywiście, to tylko moja opinia i rzeczywistość mogłaby szybko zweryfikować, że nie jest to najlepszy pomysł. Mimo to jestem otwarty na tego typu projekty. Lubię powracać do starych gier, a PSX-a darzę ogromnym sentymentem i pewnie nie tylko ja. Poniżej macie dwa przykłady wspomnianych "demake'ów" w postaci Resident Evil 7 i Death Strading. Musicie przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze, prawda?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu