2

Fortnite z własną, ogromną strefą na tegorocznym IEM. Przyjadą też zagraniczne gwiazdy

Organizatorzy Intel Extreme Masters 2019 przeznaczyli aż 2500 m2 na wioskę Fortnite. Serio, fenomen od Epic pojawi się na tegorocznej odsłonie imprezy. Co więcej - do “wioski” przyjadą zarówno polscy jak i zagraniczni influencerzy powiązani z grą.

Mówiąc szczerze byłbym zaskoczony gdyby ESL i Intel zignorowali najpopularniejszą grę ostatnich lat. Skoro na ubiegłorocznym Intel Extreme Masters pojawiło się PlayerUnknown’s Battlegrounds, w tym nie mogło zabraknąć jego największego konkurenta – choć tak naprawdę jeśli chodzi o popularność, można śmiało mówić o zwycięzcy starcia o koronę króla gier battle royale. W tym roku na specjalną strefę Fortnite (zwaną wioską) zostanie przeznaczone aż 2500 m2.

Wydarzenie nazywać się będzie ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite i potrwa dwa weekendy. Podczas pierwszego (23-24 lutego) zobaczymy polską edycję rozgrywek, w której do wygrania będzie około 380 000 zł, tydzień później (1-3 marca) rozegrany zostanie natomiast turniej międzynarodowy z pulą nagród wynoszącą około 1,9 miliona złotych.

ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite to nasz pierwszy międzynarodowy turniej Fortnite i jesteśmy z tego powodu niezmiernie podekscytowani. Fani z całego świata znają naszą katowicką imprezę i przywożąc do Katowic jedną z najpopularniejszych gier na świecie, mamy poczucie, że świetnie się tu wpasuje.

– powiedział Sebastian Weishaar, Chief Product Officer w ESL.

Na wspomnianych 2500 m2 stanie 100 komputerów PC i 100 konsol PlayStation 4. Będą na nich grali zarówno fortnite’owi influencerzy, ale również gracze, którzy zdecydują się odwiedzić strefę Fortnite. Podobno mają być też nagrody, a sama miejscówka wyglądać rewelacyjnie. Pojedziemy, zobaczymy, ocenimy.

Na chwilę obecną ujawniono, że z zagranicznych influencerów związanych z Fornite zobaczymy następujące pary:

72hrs i Chap
7ssk7 i Jamside
Bizzle i Dmo
Boyerxd i Crippa
Dementos i Fwexy
Hoopek i Sk1x
Issa i Kamo
Kinstaar i Hunter
Magin i Juganza
Mirwana i Inclyde
Mitr0 i Khuna
Motor i ErycTriceps
Nate Hill i FunkBomb
RazZzero0o i x8
Saf i Zayt
Sak0ner i Skram
Skite i Vato
Taiovsky i Nero
Teeqzy i Mushway
Tfue i Cloak
TheVic i Blaxou
Vivid i Poach
ZexRow i Vinny1x

(Ninja nie przyjedzie)

źródło: informacja prasowa