Motoryzacja

Zamiast kupować akcesoria do Forda, kup drukarkę 3D. Wydrukujesz je w swoim domu

Kacper Cembrowski
1

Ford pozwoli zaoszczędzić swoim klientom na akcesoriach do swojego nowego samochodu. Dodatki do tegorocznego pickupa będziecie mogli wydrukować w domu przy pomocy drukarki 3D.

W tym tygodniu Ford udostępnił pliki CAD dla Mavericka z tego roku. Samochód posiada w sumie osiem gniazd zwanych Ford Integrated Tether System (FITS) - jeden znajduje się za konsolą środkową, gdzie najczęściej mieści się uchwyt na napoje, a pozostałe siedem znajduje się pod tylną kanapą. Dzięki temu, wybrane akcesoria będziemy mogli stworzyć we własnym domu, przy pomocy filamentu.

Całość została zaprojektowana tak, aby klient mógł dopasować do gniazda akcesorium, które najbardziej potrzebuje. Ford oferuje mnóstwo rzeczy - od wspomnianych wcześniej uchwytów na napoje, przez organizer na kable, przegródki na przedmioty czy kubeł na śmieci, po haczyki na reklamówki z zakupami.

Zestaw niezbędny do wydrukowania akcesoriów sprzedawany jest za 50 dolarów amerykańskich. W internecie pojawiło się już mnóstwo nieoficjalnych projektów, którzy posiadacze Mavericka stworzyli sami - w tym nawet takie przedmioty jak miska dla psa lub uchwyt na elektronicznego papierosa. Cóż, każdy ma inne potrzeby.

Należy pamiętać, że do drukowania akcesoriów powinno się wybrać odpowiedni filament. Niektóre materiały mogą spowodować, że akcesoria zwyczajnie się stopią w wysokich temperaturach, a to raczej niezbyt mile widziane zjawisko.

Warto jednak zaznaczyć, że pomimo możliwości wydrukowania uchwytów na napoje, Maverick posiada normalne, wysuwane cup holdery - jest to wyłącznie dodatkowa możliwość. Ciężko będzie się jednak o tym przekonać na własnej skórze, gdyż samochód nie jest praktycznie dostępny do kupienia - cały nakład został bardzo szybko wyprzedany.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu