Seriale

Opada mi szczęka i odliczam do premiery - For All Mankind to serial, który rządzi moją jesienią

Konrad Kozłowski
Opada mi szczęka i odliczam do premiery - For All Mankind to serial, który rządzi moją jesienią
7

Apple zaprezentowało pierwszy zwiastun swojego oryginalnego serialu For All Mankind od twórcy Battlestar Galactica i producenta Star Treka. Seria opowie o alternatywnej rzeczywistości, w której to sowieci zwyciężyli w kosmicznym wyścigu i jako pierwsi wylądowali na Księżycu.

Po krótkiej zajawce, którą Apple pokazało na poprzednim wydarzeniu, nie otrzymaliśmy do tej pory żadnych konkretnych materiałów promocyjnych z nadchodzącymi serialami i filmami. Ale wczorajsza prezentacja została wykorzystana jako moment, w którym zechciano podzielić się pełnym zwiastunem serialu For All Mankind, za który odp odpowiada Ronald D. Moore. Twórca Battlestar Galactica pokaże nam świat, w którym wyścig kosmiczny wcale się nie zakończył, a dopiero nabierze tempa i rumieńców po tym, jak na Księżyciu jako pierwsi wylądowali sowieci. Wśród twórców seriali znajdują się też Matt Wolpert i Ben Nedivi, natomiast Seth Gordon odpowiada za reżyserię.

Polecamy: Apple TV - seriale, programy i filmy zamówione przez Apple [lista]

W obsadzie znaleźli się Joel Kinnaman, Michael Dorman, Sarah Jones, Wrenn Schmidt, Shantel VanSanten oraz Jodi Balfour. Kinnaman, do tej pory znany z The Killing, Robocopa oraz Altered Carbon, wciela się w Edwarda Baldwina - jednego z najwyższych rangą astronautów NASA. Dorman i Jones zagrali parę Gordo i Tracy Stevensów z NASA. Klimatyczny zwiastun zrobił na mnie potężne wrażenie z kilku powodów, ale najważniejszym z nich jest oczywiście moja pasja związana z kosmosem i eksploracją przestrzeni.

Zwiastun For All Mankind - serial Apple o wyścigu kosmicznym

Nowy serial Apple będzie miał premierę jesienią na Apple TV+ - nowej usłudze VOD firmy z Cupertino, o której nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Jednym z najważniejszych pytań pozostaje to dotyczące ceny subskrypcji i dostępność, ponieważ Apple TV stało się aplikacją na iOS, macOS oraz telewizorach Samsunga, a platforma będzie też dostępna na przystawkach Apple TV oraz Apple TV 4K z tvOS. Czy to oznacza, że komputery PC zostaną pominięte przez brak aplikacji (na Windows nadal funkcjonuje iTunes) i zabraknie także wersji przeglądarkowej Apple TV+?

Spodziewamy się, że przed jesienią Apple wyjawi wszystkie te oraz inne podstawowe informacje, jak kwestie językowe. Być może na wrześniowym wydarzeniu, gdy zaprezentowane będą nowe iPhone'y

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu