Seriale

Przesiąknięty klimatem i tajemnicami zwiastun 2. sezonu Dark!

Konrad Kozłowski
Przesiąknięty klimatem i tajemnicami zwiastun 2. sezonu Dark!
4

Premiera 2. sezonu Dark zbliża się wielkimi krokami i Netflix zaprezentował własnie świeżutki zwiastuno nowej serii, która jest drugim z trzech zapowiedzianych cykli serialu.

Dark oczarował widzów tajemniczym klimatem i gęstą atmosferą. Okazuje się, że wydarzenia w niewielkim niemieckim miasteczku Winden będą jeszcze bardziej zawiłe, niż do tej pory. Wiemy, że Dark potrwa 3 sezony, a każdy z nich określany jest przez twórców cyklem. Czy to oznacza, że wszystkie wydarzenia z pierwszego sezonu zostaną zresetowane i druga seria będzie rozgrywała się zupełnie od początku? Byłoby to naprawdę ciekawe rozwiązaniem, tym bardziej, że na podobny efekt moglibyśmy wtedy liczyć w 3. sezonie.

k

Na koniec 1. sezonu Dark Jonas trafił do przyszłości i będzie starał się wrócić do 2020 roku. W tym czasie Martha, Magnus i Franziska będą starali się poznać powiązania Bartosza z tajemniczymi zjawiskami. Opis zdradza, że w drugim sezonie uzyskamy więcej informacji na temat tajemnicznej postaci, o której do tej pory nie zdradzono prawie nic - teraz będzie ona angażować kolejnych bohaterów i wygląda na to, że jest połączona ze wszystkimi strefami czasowymi, jak nazywa różne okresy Netflix.

Dark – sezon 2. Oto, co wiemy, data premiery, zwiastuny, ciekawostki

W zaprezentowanym dziś zwiastunie widzimy, że 2. sezon powinien pokazać i ujawnić naprawdę mnóstwo informacji. Część z tajemnic na pewno pozostanie nieodkryta aż do końca serialu, co nastąpi z 3. sezonem, ale liczę, że nareszcie poznamy konkrety. Czy twórcom uda się odpowiednio balansować na tej krawędzi? Niedoinformowanie widzów, trzymanie ich w niepewności i karmienie ich ciekawostkami oraz tajemnicami to bardzo trudna sztuka, a do tej pory Dark trzymał większość kart przy sobie. Czy gdy zacznie je odkrywać nie straci swojego uroku? Mam przeczucie, że nie.

Premiera 2. sezonu Dark już 21 czerwca na Netflix - druga seria będzie liczyć 8 około godzinnych odcinków i wszystkie trafią do oferty jednego dnia.

P.S. Zwiastun przypomniał mi o fenomenalne ścieżce dźwiękowej z Dark, która niestety do tej pory nie doczekała się wydania. Dlaczego, Netflix? Dlaczego?!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu