Telekomy

Folx kończy działalność, macie 2 miesiące na przeniesienie numeru do innej sieci

Grzegorz Ułan
Folx kończy działalność, macie 2 miesiące na przeniesienie numeru do innej sieci
70

Nowy wirtualny operator Folx wystartował 1 grudnia 2017 roku i świadczył usługi na nadajnikach Play, wczoraj jednak na swojej stronie poinformowali nagle o zakończeniu działalności.

To miała być nowa jakość wśród operatorów wirtualnych, oparta na modelu subskrypcyjnym, a całość zarządzana z poziomu aplikacji mobilnej. Wystartowali na początku grudnia zeszłego roku początkowo w kilku miastach - w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i w Katowicach (konurbacja śląska), a jeszcze w kwietniu rozszerzyli działalność na Białystok, Bydgoszcz, Częstochowę, Lublin oraz Szczecin.

Nowe karty SIM można było zamówić poprzez kuriera, który dostarczał kartę pod drzwi i od razu rejestrował numer. Dostępna była jedna taryfa w cenie 29,99 zł miesięcznie, a w niej pełen no limit na rozmowy i wiadomości oraz aż 20 GB transferu danych. To wszystko już przeszłość, teraz na stronie Folx możemy przeczytać komunikat o zakończeniu świadczenia usług:

Folx podjął decyzję o zakończeniu swojej działalności. W związku z tym od 12 lipca 2018 zamówienie Usługi przez nowych Klientów nie będzie już możliwe.

Co z numerami, które posiadacie? To zależy jaki macie okres rozliczeniowy, numer zostanie zdezaktywowany 2 miesiące od rozpoczęcia się nowego okresu rozliczeniowego.

Cóż, nie wyszło, z całej tej przygody z Folx płynie jeden pozytywny aspekt dla klientów - ci którzy się zdecydowali skorzystać, zgarnęli fajne numery, które teraz po prostu mogą przenieść do innego operatora. Jeśli jeszcze tego nie zrobili wcześniej w przypadku, gdy samo zamówienie nowej kart SIM w Folx miało tylko to na celu, czyli złapanie fajnego, prostego numeru.

Aktualizacja

W jednym z komentarzy pod tym wpisem pytaliście, gdzie przenieść się teraz z Folx. Tak się składa, że przedwczoraj robiłem dla Was zestawienie ofert, akurat właśnie do kwoty 30 zł, a więc mieszczących się w kosztach subskrypcji w Folx. Zrobiłem osobne zestawienie dla ofert operatorów z wielkiej czwórki i ich submarek oraz ofert operatorów wirtualnych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu