Telekomy

Zestawienie ofert na abonament SIM-only u polskich operatorów do 30 zł

Grzegorz Ułan
Zestawienie ofert na abonament SIM-only u polskich operatorów do 30 zł
61

Jak już zdążyliście zauważyć jestem orędownikiem wyszukiwania najlepszych ofert u naszych operatorów, ale bez telefonów, te zawsze polecam zakupić na raty w sklepach stacjonarnych. Dziś przygotowałem dla Was zestawienie ofert na abonament SIM-only w kwotach do 30 zł.

Jakiś czas temu dzieliłem się z Wami zestawieniami ofert na kartę u naszych telekomów strukturalnych (link znajdziecie na dole artykułu). Wynikało z nich, że aktualnie standardową ceną w takich ofertach jest cena w przedziale 25 do 29 zł. Niektórzy jednak wolą abonament i to w większości, jak wynika z raportu UKE o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce za rok 2017, już 64,7% klientów wybiera oferty post-paid, dla nich więc poniższe zestawienie ofert abonamentowych bez telefonu w zaokrąglonej cenie do 30 zł za miesiąc, będzie tanio jak na kartę, ale z zaletami abonamentu.

Oferta na abonament SIM-only do 30 zł w Orange i nju mobile

Orange w swojej ofercie abonamentowej bez telefonu ma jedną taryfę w tym limicie, za 29,99 zł. W niej dostaniemy nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne i komórkowe, ale już płatne SMS-y/MMS-y - 0,20 za sztukę. Transfer danych, to jedyna 2 GB.

Oferta ich submarki nju mobile z rachunkiem nie dość, że jest tańsza, to jest nieporównywalnie korzystniejsza od oferty firmy "matki". W ofercie nju z rachunkiem (abonament z miesięcznym okresem wypowiedzenia) za 29,00 zł otrzymujemy nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne i komórkowe, nielimitowane SMS-y/MMS-y oraz aż 10 GB na start.

Na start, bo nie zapominajmy, że w nju gigabajty rosną wraz ze stażem, po pół roku za tę samą cenę mamy 20 GB, po roku 25 GB, a po dwóch latach, czyli kiedy mija standardowy abonament zostajemy już z 30 GB.

Oferta na abonament SIM-only do 30 zł w Play i Red Bull Mobile

Play również w swojej ofercie na abonament za 30 zł ma płatne SMS-y i MMS-y - 0,19 zł za sztukę oraz nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne i komórkowe, ale za to więcej GB od Orange, w pakiecie STAN NIELIMITOWANY MINI dostajemy 5GB.

W przypadku ich submarki Red Bull Mobile również podobna taktyka, co u Orange - oferta o złotówkę tańsza, a ma i rozmowy i wiadomości bez limitu, a transfer danych na poziomie 10 GB i to z przechodzeniem na dwa kolejne miesiące niewykorzystanego transferu.

Oferta na abonament SIM-only do 30 zł w Plus i Plush

Plus poszedł już o krok dalej w najtańszej swojej ofercie bez telefonu, za 30 zł dostaniemy nielimitowane rozmowy do wszystkich, podobnie jak wiadomości oraz 2 GB transferu danych.

Submarka Plusa, to oczywiście Plush, gdzie tradycyjnie też jest korzystniejsza od oferty głównej marki. Za 25 zł mamy nielimitowane rozmowy do wszystkich, SMS-y/MMS-y również i na start 10 GB.

Podobnie jak nju, Plush również nagradza za lojalność, po dwóch latach będzie można korzystać już z 20 GB. Do tego mamy dodatkowe 10 GB na transfer wideo i pakiet aplikacji nie pomniejszających transferu danych.

Oferta na abonament SIM-only do 30 zł w T-Mobile i Heyah

T-Mobile ma dwie opcje do wyboru przy ofercie bez telefonu do 30 zł, za 29,95 zł miesięcznie możemy podpisać umowę albo na pół roku albo 2 lata. Co do zawartości się nie różnią między sobą, w obu dostajemy nielimitowane rozmowy i wiadomości oraz 5 GB transferu danych.

Co u Heyah? Również mamy dwie opcje do wyboru do 30 zł. Za 20 zł dostajemy transfer danych 3 GB i nielimitowane rozmowy na numery komórkowe, a za 10 zł więcej dochodzą nielimitowane stacjonarne i wiadomości SMS/MMS.

Nie może zabraknąć tabelek, oferty "wielkiej czwórki" do 30 zł, przedstawiają się następująco:

a ich submarek tak:

Na koniec obiecany link do zestawienia ofert na kartę operatorów strukturalnych, a jeszcze dziś postaram się przygotować Wam podobne zestawienie ofert, ale od operatorów wirtualnych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu