Telekomy

Zestawienie ofert na abonament SIM-only do 30 zł - operatorzy wirtualni (MVNO)

Grzegorz Ułan
Zestawienie ofert na abonament SIM-only do 30 zł - operatorzy wirtualni (MVNO)
30

Dziś dzieliłem się z Wami ofertami abonamentowymi SIM-only u naszych operatorów z „wielkiej czwórki” i ich submarek w kwocie do 30 zł. Nie sposób nie sprawdzić jednocześnie tej samej kategorii u naszych operatorów wirtualnych. Oto zestawienie ich ofert.

Oferta na abonament SIM-only do 30 zł w Virgin Mobile

Zaczynamy od lidera na rynku MVNO, czyli Virgin Mobile. W kwocie do 30 zł mają dwie taryfy. Pierwsza za 19 zł obejmuje nielimitowane rozmowy komórkowe wiadomości SMS oraz 9 GB transferu danych. Płatne są MMS-y i rozmowy stacjonarne.

W droższej taryfie za 29 zł, dochodzą nielimitowane rozmowy stacjonarne, wiadomości MMS oraz 20 GB transferu danych.

Oferta na abonament SIM-only do 30 zł w Lajt Mobile

Lajt Mobile w swojej ofercie abonamentowej ma 3 plany do 30 zł. Plan NO LIMIT S odnośni się jedynie do nielimitowanych rozmów komórkowych oraz stacjonarnych i kosztuje 14,99 zł miesięcznie. Za 3 zł więcej dochodzą nielimitowane SMS-y i 1 GB transferu danych.

Największą paczkę danych uzyskamy w trzecim planie NO LIMIT L za 19,99 zł, bo 10 GB, a do tego nielimitowane rozmowy stacjonarne i komórkowe oraz SMS-y, MMS-y płatne. Bezpłatne są w najdroższym planie za 15 zł więcej.

Oferta na abonament SIM-only do 30 zł w Premium Mobile

Premium Mobile ma również 3 plany mieszczące się w 30 zł na miesiąc, ale wyglądają na dużo korzystniejsze, przynajmniej jeśli chodzi o paczki danych. W pierwszym za 19,90 zł dostajemy nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 10 GB transferu danych, w drugim za 24,70 zł dochodzą nielimitowane stacjonarne oraz MMS-y i 20 GB transferu danych, a w najdroższym za 29,70 zł 30 GB transferu.

Oferta na abonament SIM-only do 30 zł w Otvarta

Otvarta z kolei ma wszystkie pakiety mieszczące się w kwocie 30 zł za miesiąc, a ma ich aż pięć. Najtańszy pakiet za 7,99 zł obejmuje jedynie nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci i 60 minut na połączenia do wszystkich sieci komórkowych i na numery stacjonarne oraz pakiet transferu danych 300 MB. Dokupić tu możemy również pakiet SMS-ów (50 SMS-ów za 3,50 zł/100 SMS-ów – 6,00 zł/SMS-y bez limitu 9,90 zł). Za 6 zł więcej, czyli za 13,99 zł dochodzą nam nielimitowane rozmowy do wszystkich i 2 GB transferu danych, a za kolejne 4 zł również pakiet nielimitowanych SMS-ów i 6 GB transferu danych.

To w przypadku taryf bez długoterminowej umowy, przy zobowiązaniu na 24 miesiące dostępne są dwie droższe opcje. Pierwsza za 24,99 z rozmowami do wszystkich bez limitu, SMS-y dodatkowo płatne i 2 GB transferu danych. W drugiej, za 28,99 zł dochodzą nielimitowane SMS-y oraz 6 GB transferu danych.

Oferta na abonament SIM-only do 30 zł w Folx

Zdaję sobie sprawę, że oferta Folx jest tu niejako na doczepkę, ale ani mi nie pasuje jako oferta na abonament ani jako oferta na kartę, oferując specyficzne wiązanie się z operatorem w formie subskrypcji, niemniej nie można o niej zapominać, bo wygląda przecież ciekawie. Za 29,99 zł dostajemy pełen no limit na rozmowy i wiadomości oraz aż 20 GB transferu danych. - Operator zamknął już swoją działalność w Polsce - szczegóły.

W zestawieniu zabrakło miejsca dla FM Group Mobile, który najtańszy abonament ma w wysokości 49,90 zł miesięcznie. Zastanawiałem się też nad operatorami kablowymi, na przykład INEA ma fajną ofertę za 19,90 zł z pełnym no limit na rozmowy i wiadomości oraz 10 GB transferu danych, ale tylko dla klientów INEA, podobnie jest z Vectrą, nc+ mobile, czy Netią.

Na koniec tabelki, trochę się rozrosła w porównaniu z operatorami strukturalnymi, podzieliłem ją więc na dwie części, by było wyraźniej i przejrzyściej:

Jeśli szukacie podobnego zestawienia ofert u operatorów wirtualnych, ale na kartę zapraszam do osobnego wpisu - Zestawienie ofert na kartę od wirtualnych operatorów (MVNO).

Photo: nenetus/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu