Ciekawe strony

Fixly - nowy serwis z usługami fachowców od Grupy OLX

Grzegorz Ułan
Fixly - nowy serwis z usługami fachowców od Grupy OLX
18

Grupa OLX, która należy do koncernu Naspers skupia na dziś serwisy z ogłoszeniami OLX, OTOMOTO i Otodom, ale już wkrótce dołączy do nich nowy serwis Fixly.

Będzie to miejsce, gdzie internauci będą mogli wyszukiwać wykonawców różnego rodzaju usług. Łącznie ma to być ponad 700 usług podzielonych na 6 kategorii Dom i Biuro, Biznes, Edukacja, Motoryzacja, Zdrowie i Uroda oraz Pozostałe.

Dla osób poszukujących fachowców w tych kategoriach dostępna będzie wyszukiwarka, wystarczy wpisać usługę, do której potrzebujemy wykonawcę i wybrać najbardziej pasującą podkategorię z wyświetlonej listy.

Od strony wykonawców jedyne, co będą musieli zrobić to założyć konto, określić jakie dokładnie usługi świadczą i w jakiej lokalizacji. Będzie też możliwość dodawania zdjęć w profilu, dla zwiększenia szans na wybór akurat danego wykonawcy przez zleceniodawców.

Jeśli w serwisie pojawi się zapytanie zgodne ze świadczonymi usługami przez danego wykonawcę i w jego lokalizacji, Fixly wyślę do fachowca odpowiednią informację. Wtedy wystarczy wysłać swoją ofertę zleceniodawcy na wykonanie danej usługi.

W przypadku, gdy na jedno zapytanie odpowie 5 wykonawców, opcja wysyłania ofert zostanie wstrzymana. Zlecający więc, dostanie maksymalnie 5 ofert, z których będzie mógł wybrać dla siebie najbardziej interesującą.

Zlecający będzie mógł zapoznać się z całą ofertą wszystkich wykonawców, oprócz danych kontaktowych, czyli numeru telefonu i adresu, te udostępnione będą dopiero po zaakceptowaniu wybranego fachowca.

Jakie usługi będą dostępne? Praktycznie bez ograniczeń, w kategorii Dom i Biuro znajdziemy na przykład wykonawców do malowania, stolarzy, speców od układania i wylewania asfaltu, szklarzy, kominiarzy czy po prostu tzw. "złote rączki".

Sporo wykonawców i osób ich poszukujących znajdzie się na pewno do kategorii Edukacja, gdzie znajdziemy nauczycieli języków obcych, tańca czy organizatorów różnego rodzajów kursów, takich jak kurs programowania, fotografii czy nauki jazdy. Są tu też korepetytorzy specjalizujący się w przeróżnych szkolnych przedmiotach.

Wszystkich innych, nie mieszczących się w głównych kategoriach znajdziemy w zakładce Pozostałe. Będą to miedzy innymi usługi związane z wróżbami, usługi artystyczne, takie jak malowanie obrazów czy związane z wyceną dzieł sztuki. Ponadto naprawa butów, szycie odzieży czy nawet robienie na drutach.

Zakres usług, które tu znajdziemy jest naprawdę szeroki. Sam pomysł może i nie jest nowy, ale zasięg Grupy OLX powinien wystarczyć by spopularyzować ten projekt na tyle, by w krótkim czasie odnieść sukces. Aktualnie wszystkie serwisy Grupy odwiedza prawie 16 mln użytkowników w Polsce, którzy generują 1,5 mld odsłon w miesiącu. Myślę, że to wystarczająca baza, do znalezienia wielu chętnych i poszukujących takich usług, a stąd już prosta droga do zbudowania odpowiedniej bazy wykonawców. Aktualnie, jeśli wierzyć liczbom na stronie, mają już ich 770, jeszcze przed oficjalnym uruchomieniem serwisu.

Fixly ma być "niebawem" dostępny pod tym adresem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu