Polska

Usługa Firma już w aplikacji mObywatel!

Grzegorz Ułan
Usługa Firma już w aplikacji mObywatel!
8

Od dziś, aplikacja mobilna mObywatel 2.0 to już nie tylko cyfrowy portfel na dokumenty dla obywateli, ale i przydatne narzędzie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało dziś o udostępnieniu nowej usługi w aplikacji mObywatel - Firma, która łączy się z każdym jej uruchomieniem z bazą CEIDG.

Dzięki usłudze Firma masz dostęp do danych Twojej jednoosobowej działalności gospodarczej. Możesz je wygodnie kopiować i udostępniać w wybrany przez siebie sposób. Dzięki usłudze pobierzesz też zaświadczenie o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) na swój telefon.

Dzięki temu, w każdej chwili możemy udostępnić (przez wiadomość SMS, komunikator lub na e-mail) dane swojej firmy - adres, NIP czy REGON kontrahentowi bez konieczności ich dyktowania czy przepisywania do faktury. Ponadto, będzie można pobrać z tej samej zakładki zaświadczenie o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) czy uzyskać informacje o aktualnym statusie naszej JDG:

  • oczekująca na rozpoczęcie, wraz z datą zgłoszonego rozpoczęcia prowadzenia firmy,
  • aktywna,
  • zawieszona, wraz z datą ostatniego zawieszenia firmy, a w trakcie wznawiania działalności wraz z datą jej zgłoszonego wznowienia.

Co jeszcze znajdziemy w nowym module Firma? Jeśli prowadzimy firmę w kilku lokalizacjach, w zakładce tej pojawi się informacja o stałym miejscu prowadzenia działalności gospodarczej jak i dodatkowe dane firmy - jak kody PKD, identyfikujące zakres i obszar prowadzonej działalności gospodarczej.

Nowa usługa Firma w mObywatel udostępniona została dziś wybranym użytkownikom aplikacji, a każdy chętny uzyska do niej dostęp 27 maja. W nowej wersji mObywatel pojawia się też nowa, ulepszona wersja systemu powiadomień czy wglądu w dane naszego aktualnego paszportu.
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

newsmobywatel