Przeglądarki internetowe

Firefox Lite. Nowa-stara przeglądarka na azjatyckie rynki

PK
Piotr Kurek
6

Mozilla dba, by wszystkie jej produkty trafiły do jak najszerszego grona odbiorców. Nie przeszkadza jej to w tworzeniu specjalnych edycji swojej flagowej przeglądarki Firefoxa. Nie widzi też niczego złego w zmienianiu ich nazw.

Google nie jest jedynym ważnym graczem na rynku, który w swoim portfolio posiada aplikacje skierowane na wybrane rynki, w którym mogą występować problemy z dostępem do internetu, a spora część urządzeń nie jest topowymi modelami z najwyższej półki. To właśnie z myślą o nich powstają aplikacje z serii Go, które dzięki swojej niewielkiej wadze i niewielkim wymaganiom spełnią oczekiwania konkretnej grupy odbiorców. Facebook w swojej ofercie ma odchudzone edycje swoich aplikacji, także na iOS. Facebook Lite i Messenger Lite cieszą się ogromną popularnością w wielu krajach.firefox lite

Zobacz też: Firefox 63 z poprawkami bezpieczeństwa i nowymi funkcjami. Tryb PiP na Androida już dostępny

Zaprezentowane przez Mozillę Firefox Rocket, pojawiło się w Indonezji w zeszłym roku. Odchudzona przeglądarka od tamtego czasu trafiała na kolejne rynki azjatyckie i cieszy się ogromną popularnością. Dziś doczekała się odświeżenia — głównie za sprawą nowej nazwy i ogłoszonej współpracy z lokalnymi dostawcami internetu i rozwiązań VPN na tamtejszych rynkach.

Zobacz też: Nowy Firefox z poważnym błędem. Występuje na Windows, macOS i Linux

Firefox Rocket to obecnie Firefox Lite. Aplikacja zajmuje raptem 3,1 MB i oferuje między innymi tryb Turbo pozwalający na jeszcze szybsze przeglądanie treści. Nie zabrakło w niej trybu prywatnego, blokady obrazków, wyszukiwania na stronach, czy trybu nocnego. Dla porównania, najnowszy Firefox, w wersji 63 to już prawie 40 MB. Odchudzona aplikacja na Filipinach doczekała się współpracy z Cherry Mobile. To jeden z wiodących dostawców rozwiązań mobilnych na tamtejszym rynku. Mozilla nawiązała także współpracę z ExpressVPN, dzięki czemu użytkownicy z Indii, Indonezji, Tajlandii i Filipin będą mogli skorzystać z rozwiązań VPN. Po 7-dniowym, darmowym okresie próbnym oferowane będą specjalne płatne plany pozwalające na wygodniejsze i bezpieczniejsze korzystanie z internetu.

APK Firefox Lite, który możecie zainstalować na swoich telefonach można znaleźć między innymi na APKmirror.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu