Przeglądarki

Czas porzucić Chrome na wszystkich urządzeniach? Opera Touch zmierza na iOS!

KK
Konrad Kozłowski
31

Wybór przeglądarki internetowej to dla wielu osób bardzo istotna decyzja. Mnóstwo użytkowników stawia na rozwiązania kompleksowe, czyli przeglądarki dostępne na każde urządzenie i platformę, dlatego pojawienie się Opery na iOS jest tak ważne.

Od bardzo długiego czasu Chrome nie miał pod tym względem żadnej konkurencji - przynajmniej moim zdaniem. Ani Firefox, ani Opera nie były w stanie zapewnić mi gotowego w kilka sekund do pracy środowiska na każdej z platform, których używałem. Zalogowanie się na konto niesie za sobą całą naszą historię, zakładki, rozszerzenia, może nawet i hasła oraz automatycznie wypełniane formularze. Skoro coś po prostu działa, to dlaczego miałbym z tego rezygnować?

Ale Opera na przestrzeni ostatnich kilkunastu, może nawet kilkudziesięciu miesięcy, nie tylko dogoniła, ale i przegoniła konkurencję w niektórych aspektach, czego dowodem jest wzrost zainteresowania tą przeglądarką. Wiele z wprowadzonych rozwiązań uznaję za po prostu świetne. Szybki dostęp do komunikatorów, szybkie wyszukiwanie, wbudowany VPN i bloker reklam, a także opcja obraz w obrazie dla wideo na najpopularniejszych serwisach? To są solidne "za" przemawiające na korzyść Opery. Nie jestem jednak skłonny sięgnąć po przeglądarkę, z której nie skorzystam na dowolnym (mobilnym) urządzeniu. A to się zmienia.

Opera Touch trafi na iOS. Wersja beta dostępna już dzisiaj

Opera zapowiedziała, że dokładnie 1 października doczekamy się Opery Touch dla iOS. Specjalnie przygotowana na taką okazję strona z napisem "Gather O-Round" nawiązującym do tytuły ostatniej konferencji Apple umożliwia użytkownikom zapisanie się do wcześniejszych testów za pośrednictwem kanału TestFlight. Do grona testerów dostaniecie się w mgnieniu oka, ale należy mieć na uwadze fakt, że to nadal wersja beta, która nie zawsze będzie działać zgodnie z oczekiwaniami.

Czy po kilku dniach z Operą na iPhonie będę gotów porzucić Chrome'a na wszystkich pozostałych urządzeniach? Nie wykluczam tego - Google Chrome otrzymał nowy wygląd, ale optymizm zespołów odpowiedzialnych za rozwój Opery po części mi się udzielił już jakiś czas temu, dlatego wszystko jest możliwe.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: