Przeglądarki internetowe

Lepsza synchronizacja kart w Chrome pomiędzy urządzeniami? Biorę w ciemno

Konrad Kozłowski
13

I z powodów służbowych, i z powodów prywatnych mój wybór przeglądarki Chrome pozostaje niezmienny od dłuższego czasu. Tak kompletnego i uniwersalnego środowiska nie oferuje żadna inna przeglądarka, pomimo wielu innych zalet konkurentów. Wygląda na to, że jej uniwersalność stanie się jeszcze bardziej użyteczna.

Posiadacze iPhone'ów, iPadów i komputerów Mac mają do dyspozycji świetną funkcję Handoff - dzięki niej uruchomienie tej samej aplikacji czy otwarcie tej samej strony internetowej na drugim urządzeniu jest banalnie proste. Microsoft, lepiej integrując się z Androidem, również na to pozwala dzięki nowej aplikacji Phone, ale działa to nieco inaczej. Możliwe jest wysłanie danego adresu z przeglądarki internetowej ze smartfona na komputer, lecz tam zostanie ona otwarta w przeglądarce Edge. A taki obrót sprawy nie odpowiada nie tylko mi.

Dlatego wieści na temat prac Google nad wdrożeniem nowej funkcji do Chrome'a są dla mnie powodem niemałego optymizmu. Oczywiście w tym momencie daleko nam do oficjalnej zapowiedzi jej dodania, a tym bardziej udostępnienia użytkownikom, ale wiele wskazuje na to, że będzie dokładnie tym, czego potrzebuję. Nierzadko zdarza mi się czytać artykuł lub pracować nad czymś na telefonie - powrót do tej czynności na komputerze może nie jest bolesny, ale zazwyczaj nie otwieram podstrony z historią i nie przeglądam zestawu otwartych kart w Chrome na innych urządzeniach. Google chyba zrozumiało, że szybkie przeniesienie zadania na drugie urządzenie powinno być łatwiejsze.

W związku z tym opracowywana jest funkcja o nazwie Self share. Do jej działania wystarczy, że będziemy zalogowani na nasze konto Google w przeglądarce Chrome, a w zamian otrzymamy możliwość przesłania otwartej strony na telefonie na komputer. Wspierane są wszystkie trzy platformy: Windows, macOS i Linux. Jeśli macie dobrą pamięć, to kiedyś istniała fukcja "Send to Chrome" umożliwiająca wysyłanie adresów z komputera na smartfon lub tablet - czy teraz będzie działała tylko w przeciwną stronę? Byłbym zdziwiony, ale na tę chwilę tak to wygląda.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu