4

Firefox Hello, muzyczne karty Twittera i Android 5.0 dla wszystkich Xperii Z

Po wczorajszej, powiedzmy to sobie szczerze, raczej nudnej konferencji Apple wszystko powoli wraca do normy. No, może poza zagranicznymi źródłami, które są dziś dość monotematyczne. Udało mi się jednak wyłapać kilka świeżych smaczków, o których warto napisać. Szczególnie uradowani powinni być posiadacze smartfonów Sony. Firefox Hello We współpracy z operatorem komórkowym Telefonica Mozilla wprowadza do […]

Po wczorajszej, powiedzmy to sobie szczerze, raczej nudnej konferencji Apple wszystko powoli wraca do normy. No, może poza zagranicznymi źródłami, które są dziś dość monotematyczne. Udało mi się jednak wyłapać kilka świeżych smaczków, o których warto napisać. Szczególnie uradowani powinni być posiadacze smartfonów Sony.

Firefox Hello

FirefoxHellodemo-730x391

We współpracy z operatorem komórkowym Telefonica Mozilla wprowadza do Firefoksa funkcję Hello. Jest to rozwiązanie zbudowane na bazie technologii WebRTC. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji generator unikatowych linków, które będą mogli udostępniać swoim znajomym. Ci, po kliknięciu, uruchomią tryb wideorozmowy. Żadnego logowania, haseł, kont… Piękne, prawda? Nowa funkcja ma zostać zaimplementowana w ciągu nadchodzących tygodni. Nasze linki będziemy mogli udostępniać użytkownikom dowolnych przeglądarek – ważne, by wspierały one WebRTC.

Muzyczne karty na Twitterze

twitter-card-music

Oficjalne aplikacje Twittera potrafią teraz odtwarzać muzykę bezpośrednio z postów, w których ktoś umieści linki do m.in. SoundCloud lub iTunes. Nie jest przy tym konieczne posiadanie jakiejkolwiek innej aplikacji. Wszystkim zajmie się Twitter. Dotąd rozwiązanie to było dostępne w przeglądarkowej wersji serwisu, choć wspierało tylko SoundClouda. Widać, że twórcy Twittera kładą dość mocny nacisk na muzyczne funkcje. Bardziej niepokojącą kwestią są plany wprowadzenia algorytmów, które będą dbały o to, by wyświetlać nam „interesujące” posty użytkowników, których nie obserwujemy. Podobno internauci, u których testowo wprowadzono to rozwiązanie, są zadowoleni…

Sony obiecuje Androida 5.0 dla wszystkich Zetek

18_Xperia_Z3-817be0e382aae7a4fd410ab4b21dc5a9-605x483

Dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy Xperii Z. Sony na swoim blogu zapowiedziało, że aktualizację do nowej wersji Androida z numerkiem 5.0 otrzymają wszystkie smartfony z tej rodziny. Na pierwszy ogień pójdzie oczywiście Z Ultra Google Play Edition. Pozostałe modele dołączą do niej na początku 2015 roku. Dp tego czasu producent ma regularnie informować o postępach. Trochę będzie zatem trzeba poczekać, ale chyba warto, co?