Mobile

Wyginanie Galaxy Note'a 4, mobilny Chrome 38 i szczodrość HTC

Tomasz Popielarczyk
Wyginanie Galaxy Note'a 4, mobilny Chrome 38 i szczodrość HTC
28

Wygląda na to, że sławetne "bendgate" padnie cieniem na cały rynek smartfonów. Czy teraz wszystkie nowe urządzenia będą wyginane na antenie przez vlogerów? Pierwszy rykoszetem oberwał Note 4. A skoro o Samsungu mowa - urządzenia z logo firmy mogą już instalować stabilną wersję map HERE. Jest też dob...

Wygląda na to, że sławetne "bendgate" padnie cieniem na cały rynek smartfonów. Czy teraz wszystkie nowe urządzenia będą wyginane na antenie przez vlogerów? Pierwszy rykoszetem oberwał Note 4. A skoro o Samsungu mowa - urządzenia z logo firmy mogą już instalować stabilną wersję map HERE. Jest też dobra wiadomość dla posiadaczy smartfonów HTC - nadchodzi aktualizacja.

Wyginanie Note'a 4

Ten sam vloger, który wyginał iPhone'y i został obejrzany dzięki temu ponad 50 mln razy próbuje szczęścia z innymi modelami. Na pierwszy ogień poszedł Note 4. Autor przed kamerą pręży się i męczy, byle tylko udowodnić, że słuchawka się wygina. Co w tym fajnego? Czy rzeczywiście nasze urządzenia codziennie będą poddawane takim próbom? Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli i trącić paranoją.

Mapy HERE na smartfonach Samsunga

Tymczasem urządzenia Samsunga zyskały nowy atut - mapy HERE. W sklepie z aplikacjami zadebiutowała właśnie stabilna wersja map, którą mogą pobrać wszyscy posiadacze smartfonów z rodziny Galaxy. Szczegółowo funkcje aplikacji opisano na blogu HERE. My na Antywebie też przyglądaliśmy się wersji beta kilka dni temu. Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić do samodzielnego wypróbowania.

Funkcje z HTC Desire Eye w innych modelach

HTC zapowiedziało, że fotograficzne funkcje z modelu Desire Eye, który został zaprezentowany wczoraj, trafią również do innych słuchawek. Na tej liście znalazły się m.in. One M7, One Max, One Mini (i jego następca), a także Desire 612 i 816. Mowa tutaj przede wszystkim o ulepszeniach dla przedniej kamery i rozwiązaniach usprawniających wykonywanie zdjęć typu selfie. Wśród nich znajdują się m.in. spust migawki zwalniany komendą głosową czy zautomatyzowane fotografowanie po wykryciu twarzy.

Chrome 38 z Material Design

Chrome 38 z interfejsem w stylu Material Design uzyskał status wersji stabilnej. Przeglądarka wyładniała i została przystosowana do współpracy z ekranem multitaskingu w Androidzie. Jeżeli zainstalujecie ją na testowym wydaniu "L", będziecie mieli możliwość sprawdzenia, jak działa to w praniu. Przeglądarka wspiera również teraz nowe API, które dają aplikacjom dostęp do informacji o stanie baterii i sterowania orientacją ekranu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleAndroidChromeHTCHere Maps