Internet

Bezpłatny Student Developer Pack od Github, a w nim warte grubą kasę narzędzia dla programistów

Tomasz Popielarczyk
Bezpłatny Student Developer Pack od Github, a w nim warte grubą kasę narzędzia dla programistów
18

Github we współpracy z czołowymi firmami oferującymi narzędzia deweloperskie ma prezent dla tych, którym właśnie skończyły się wakacje. Jeżeli zaliczacie się do tego grona, możecie śmiało stanąć w kolejce po Student Developer Pack, w skład którego wchodzą narzędzia warte łącznie nawet kilka tysięcy...

Github we współpracy z czołowymi firmami oferującymi narzędzia deweloperskie ma prezent dla tych, którym właśnie skończyły się wakacje. Jeżeli zaliczacie się do tego grona, możecie śmiało stanąć w kolejce po Student Developer Pack, w skład którego wchodzą narzędzia warte łącznie nawet kilka tysięcy dolarów. Trudno sobie wyobrazić lepszą motywację do podniesienia umiejętności w programowaniu.

Paczka oferowana przez Github to nie byle co. W jej skład wchodzą prawdziwe perełki, którymi nie pogardziłyby pewnie nawet stare programistyczne wygi. Nie wszystkie są płatne. Na przykład taki edytor Atom to narzędzie typu open source. Ale już za dostęp do platformy CrowdFlower zapłacilibyśmy normalnie (jak informują twórcy 2500 dol.). Mamy też do dyspozycji DNS na dwa lata w usłudze DNSimple oraz 100 dolarów do wydania na hosting w w chmurze na DigitalOcean.

Nie można też pominąć takich usług, jak Orchestrate (bazy danych), Screenhero (dzielenie wspólnego ekranu w zespole), Travis CI (zarządzanie projektami) czy SendGrid (infrastruktura e-mail), do których dostęp otrzymamy na cały okres edukacji. Sam Github też dorzucił coś od siebie - wart 7 dol. miesięcznie micro account, który daje możliwość prowadzenia pięciu prywatnych repozytoriów. Wisienką na torcie jest kompletny pakiet programistyczny dla silnika UnrealEngine 4, za co normalnie byśmy płacili 19 dol. miesięcznie. Oczywiście również bezterminowo - przynajmniej do czasu, kiedy się uczymy.

Co z tego mają te wszystkie firmy? Idea jest bardzo prosta i można ją w skrócie streścić powiedzeniem "czym skorupka za młodu...". Młodzi programiści, którzy przyzwyczają się do pewnych usług i rozwiązań za kilka lat chętniej zapłacą za dostęp do nich niż przesiądą się na alternatywy zmuszające do zmiany nawyków i przyzwyczajeń.

Co należy zrobić, aby otrzymać dostęp do tych wszystkich narzędzi? Przede wszystkim mieć skończone 13 lat i się uczyć. Github wymaga utworzenia konta studenckiego, gdzie należy potwierdzić ten fakt mailem uczelnianym. Istnieją oczywiście inne sposoby, czyli skanu legitymacji. Osoby, które już wcześniej miały konto studenckie (a tych jest podobno tutaj aż 100 tys.) na Github nie muszą robić właściwie nic.

Paczka powinna usatysfakcjonować większość osób. Nie są to może narzędzia kompleksowe, ale wiele z nich z powodzeniem wystarczy do realizacji nawet bardzo zaawansowanych projektów, z różnych kategorii, a nawet czerpania z nich zysków (znajdujące się w paczce konto Stripe zapewni nam bezpłatną obsługę płatności do łącznej sumy 1 tys. dol.). Trudno sobie wyobrazić lepszy prezent na początek roku szkolnego/akademickiego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu