Firefox

Firefox jeszcze lepszy w dbaniu o nasze bezpieczeństwo — i o to chodzi!

Kamil Świtalski
Firefox jeszcze lepszy w dbaniu o nasze bezpieczeństwo — i o to chodzi!
2

Firefox Focus to mobilna przeglądarka od Mozilli, która na pierwszym miejscu stawia kwestie bezpieczeństwa. Twórcy powracają z aktualizacją: co przygotowali dla nas tym razem?

Mimo iż wielu użytkowników coraz rozsądniej korzysta z internetu, trzeba przyznać, że do ideału im jeszcze sporo brakuje. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które pozwalają rozsądniej podejść do tematu — i jednym z nich niewątpliwie jest Firefox Focus. Przeglądarka od Mozilli skupiająca się w dużej mierze na dbaniu o prywatność i bezpieczeństwo tych, którzy z niej korzystają cieszy się fajną opinią i rozwija się w mgnieniu oka. Dziś twórcy wracają z aktualizacją, która pozwoli uczynić produkt... jeszcze lepszym! Wszystko dzięki nowym opcjom, które zapobiegają śledzeniu i skupiają się na bezpieczeństwie użytkowników.

Zobacz też: Chroniący naszą prywatność Firefox Focus trafia na Androida

Mimo że Firefox Focus dostępny jest wyłącznie na urządzenia mobilne z Androidem oraz iOS na pokładzie, to... chętnie zapożycza sobie funkcje ze "stacjonarnych" wydań przeglądarki. Ot, jak rozszerzoną ochronę przed śledzeniem, która pozwala nam wybrać wydawców, z którymi chcemy się dzielić naszymi danymi. Dotychczas przeglądarka blokowała wszystkie ciasteczka domyślnie, teraz mamy wpływ na to, kto może mieć do nich dostęp. Drugą z nowości jest dostęp do googlowskiego narzędzia Safe Browsing, które sprawdza linki i w razie wykrytego niebezpieczeństwa — ostrzeże o tym użytkownika. Sam zadecyduje czy chce przejść pod wskazany adres, czy... jednak odpowiedzialnie tego nie zrobi.

Wszystkie nowości o których mowa dotyczą wersji na Androida — ta dla użytkowników systemu Apple pozostaje odrobinę w tyle i... dopiero doszukała się sugestii wyszukiwania. Stosowną aktualizację już teraz znajdziecie na platformie Google Play. Mozilla na poważnie zabrała się do roboty i dość szybko widzimy efekty ich działań — mam nadzieję, że zapału im nie zabraknie, bo póki co wszystko zmierza w bardzo fajnym kierunku!

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu