Firefox

Firefox z możliwością szybkiego wysyłania zawartości kart e-mailem

PK
Piotr Kurek
9

Firefox to przeglądarka pozwalająca obecnie na bardzo dużo — także dzięki dodatkom. Mozilla jednak dba, by do swojej flagowej aplikacji trafiały coraz to ciekawsze rozwiązania, które sprawią, że korzystanie z niej będzie jeszcze wygodniejsze. Do platformy testowej trafiły właśnie nowe narzędzia.

Firefox Test Pilot to platforma, w ramach której Mozilla udostępnia nowe, eksperymentalne rozwiązania. Niekoniecznie dotyczą przeglądania internetu, ale dają jeszcze większą wygodę korzystania z przeglądarki. W katalogu znajdziemy między innymi narzędzia do bezpiecznego przesyłania plików, synchronizacji notatek z urządzeniami z Androidem, czy takie, które pozwalają na tworzenie własnych motywów graficznych.

Dziś do eksperymentów dołączyły dwa nowe rozwiązania — jednak z jednego nie będzie nam dane skorzystać. Tym dodatkiem jest Price Wise dostępne jedynie w Stanach Zjednoczonych. Pozwala on na śledzenie cen w kilku sklepach internetowych — Amazon, Best Buy, eBay, Walmart i Home Depot.e-mail tabs firefoxNas bardziej interesuje e-mail tabs dzięki któremu w łatwy i szybki sposób podzielimy się zawartością otwartych kart wykorzystując klasycznego e-maila, który według Mozilli jest wciąż najpopularniejszą formą przekazywania informacji. Narzędzie, do swojego poprawnego działania, wymaga konta Google — wkrótce dostępne będzie także Yahoo oraz Outlook. Po zalogowaniu do skrzynki wystarczy wybrać interesujące nas karty. Po przekierowaniu do skrzynki pocztowej decydujemy się na wygląd wiadomości (linki ze zrzutami, same linki lub linki z pełnymi artykułami) i dodajemy adresatów. Teraz pozostaje nam już tylko wysłać wiadomość — szybko i bez kombinowania z kopiowaniem i wklejaniem linków. e-mail tabs firefox

W ramach Test Pilot wciąż dostępny jest menadżer haseł Lockbox, który działa na urządzeniach przenośnych. Aplikacja pozwala na synchronizację i przenoszenie haseł zapisanych na koncie Firefox między komputerem a iPhonem oraz pozostałymi urządzeniami z systemem iOS. Wkrótce ma też pojawić się aplikacja dla Androida, jednak na chwilę obecną nie znamy jej daty premiery. Więcej o Lockbox przeczytacie na AntyApps.

Program Test Pilot dla przeglądarki Firefox jest obecnie dostępny tylko w języku angielskim. Aby wziąć udział w testach wystarczy odwiedzić witrynę testpilot.firefox.com, zapisać się i wybrać interesujące dodatki. Warto też pamiętać, że testowane rozwiązania mogą zawierać błędy wpływające na pracę aplikacji. Ich wsparcie może się skończyć w każdej chwili bez możliwości dalszego korzystania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu