Firefox

Ta opcja powinna być standardem w każdej przeglądarce, brawo dla Firefoxa!

Kamil Świtalski
7

Firefox Monitor nabiera kształtów i staje się jeszcze wygodniejszy w użytkowaniu. Teraz będzie informował użytkowników o wyciekach przy próbie wejścia na stronie.

Żyjemy w czasach, kiedy wyciek danych, goni cała lawina kolejnych wycieków. Na nikim to już specjalnie nie robi wrażenia — mam wrażenie, że wielu przeszło z tematem do porządku dziennego. Tak się po prostu dzieje i już, nic nie poradzimy. Ta rutyna jest przerażająca i niezwykle groźna — szczególnie w przypadku miejsc, gdzie używamy uniwersalnych haseł, gromadzimy wrażliwe dane, albo informacje o naszych kartach płatniczych. Firefox wypuścił nową wersję swojego Monitora (narzędzia, które od jakiegoś czasu informuje użytkowników, jeżeli ich adres e-mail stał się ofiarą jakiegoś wycieku). Tym razem poszli o krok dalej.

Zobacz teżFirefox z możliwością szybkiego wysyłania zawartości kart e-mailem

Firefox poinformuje jeżeli odwiedzasz stronę, która zaliczyła wyciek danych

Firefox Monitor w wersji 2.0. od teraz będzie serwował notyfikacje, kiedy użytkownik będzie próbował odwiedzić stronę, z której wykradziono dane w przeciągu minionych 12 miesięcy. Bezpośrednio z powiadomienia można przejść do narzędzia, które pomoże sprawdzić, czy nasz adres był pośród ofiar ataku. Nowa funkcja w przeciągu kilku najbliższych dni zostanie udostępniona sięgającym po przeglądarkę Firefox Quantum (zobacz: Rewolucja. Firefox Quantum to kawał dobrej przeglądarki). Fantastyczna nowość, która jest przede wszystkim niezwykle praktyczna w użytku!

Od wielu miesięcy możemy już korzystać z narzędzia od Mozilli, ale jeszcze nigdy nie było ono tak wygodne w praktyce. Myślę że wszyscy którzy dbają o swoje konta w sieci starają się być na bieżąco z informacjami na temat wycieków, ale przecież Internet to nie tylko tzw. power-userzy. To także miliony ludzi którzy po prostu do niego zaglądają — i gdyby takie informacje były dostępne dla każdego przy otwieraniu strony, może też zaczęliby się bardziej tematem interesować?

Źródło: Mozilla Blog

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu