Ciekawostki technologiczne

FindPark - nowa aplikacja od NaviExpert pomoże znaleźć miejsce parkingowe

Maciej Sikorski
FindPark - nowa aplikacja od NaviExpert pomoże znaleźć miejsce parkingowe
3

Krążyliście kiedyś długimi minutami po mieście i wypatrywaliście miejsca, w którym można zaparkować? Podejrzewam, że każdy kierowca przynajmniej raz w życiu przeżył taką sytuację. Spora część z Was pewnie zmaga się z tym każdego dnia - zwłaszcza, jeśli pracujecie w centrum miasta i decydujecie się na transport własnym autem. Z pomocą takim osobom nadciąga firma NaviExpert, która przygotowała aplikację do wyszukiwania parkingów.

FindPark ma być kompendium wiedzy na temat parkingów. Z jego pomocą kierowca powinien szybko (szybciej, niż obecnie) znaleźć miejsce, w którym będzie mógł zostawić samochód.

FindPark to darmowa aplikacja, która podpowiada gdzie w najbliższej okolicy lub w pobliżu celu podróży można zaparkować i ile to kosztuje. FindPark umożliwia łatwe przejście do ulubionej nawigacji, która prowadzi wprost na wybrany parking, a dzięki filtrom wskazuje tylko te propozycje, które spełniają wybrane przez użytkownika kryteria. Szczegółowe opisy parkingów zawierają m.in. informacje o cenie za postój, dokładny adres i typ parkingu, godziny otwarcia, rodzaj ochrony czy pojemność. Dane na temat konkretnych parkingów mogą uzupełniać także sami użytkownicy.

Jak widać, postawiono na kompleksową informację. Baza parkingów liczy ponoć 13 tysięcy pozycji i ciągle jest aktualizowana. Wielu potencjalnych użytkowników ucieszy pewnie fakt, że apka jest darmowa i do pobrania - wystarczy zajrzeć na Google Play. A po więcej informacji odsyłam na stronę produktu.

Czy to rozwiąże problem stresu u kierowców i korków, które często powstają właśnie przy okazji poszukiwania miejsc parkingowych? Z pewnością go nie wyruguje. Ale nim na drogi trafią autonomiczne samochody, które mają być w tym przypadku lekiem na całe zło, nim Elon Musk stworzy tunele, które mają pomóc kierowcom, FindPark może być całkiem sensownym rozwiązaniem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

aplikacjaGoogle Play