Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Ciekawostki

Zobacz jak wygląda Tamagotchi przyszłości

MH
Marcin Hołowacz
11

Magali Barbe przygotowała dla nas film krótkometrażowy, zrealizowany w postaci typowego materiału promocyjnego, w którym twórca nowej gry opowiada o jej możliwościach i demonstruje wszystkie ciekawe funkcje. Strange Beasts to naprawdę zaawansowana wersja tamagotchi, wykorzystująca fikcyjną wersję technologii AR. Polecam obejrzeć do samego końca.

https://vimeo.com/209070629

Poniższy tekst zawiera spoilery dot. filmiku

Gra polegająca na opiekowaniu się stworzonkiem to sprawdzony pomysł, który zawsze znajdzie zainteresowanych odbiorców. Tamagotchi zrobiło furorę, a wcale nie było jakimś zaawansowanym urządzeniem. Simsy to w zasadzie ewolucja tego pomysłu, która również znalazła dla siebie szerokie grono odbiorców. To dość oczywiste i normalne, że coś co raz odniosło sukces będzie powielane i rozbudowywane przez kolejnych twórców szukających zysku.

Właśnie dlatego uważam, że wychowywanie stworka w rozszerzonej rzeczywistości to świetny pomysł na grę, a dobre wykonanie takiego tytułu powinno zwiększyć już i tak wysokie szanse powodzenia. Jednak nie bylibyśmy sobą (my ludzie), gdybyśmy nie próbowali przesuwać granicy dalej, a potem jeszcze dalej.

Skoro można wychowywać stworka, to może pewnego dnia technologia AR umożliwi nam wyjątkowo autentyczne symulacje, polegające na wychowywaniu dziecka? Następnie zaczniemy przesuwać granicę dalej: po co zakładać prawdziwą rodzinę, skoro jest alternatywa w postaci wirtualnej? Do tego można ją wyłączyć w każdej chwili i nawet bilety lotnicze na wakacje wychodzą taniej!

Nowy problem cywilizacyny

Niedługo potem czytalibyśmy o powstaniu nowego problemu cywilizacyjnego. Część ludzi rezygnowałaby z zakładania prawdziwej rodziny, a w zamian decydowałaby się na jej wirtualne odpowiedniki, tłumacząc to wygodą oraz brakiem dostatecznej ilości wolnego czasu. Powstałaby cała subkultura dążąca do wymarcia. Ach te problemy pierwszego świata.

Ktoś mógłby powiedzieć, że to czysty absurd i ludzie nigdy nie zdecydowaliby się na tego typu wirtualne substytuty, ale... prawda jest taka, że wszystko jest możliwe.

Magali Barbe przygotowała dla nas film krótkometrażowy, zrealizowany w postaci typowego materiału promocyjnego, w którym twórca nowej gry opowiada o jej możliwościach i demonstruje wszystkie fajne funkcje. Strange Beasts to naprawdę zaawansowana wersja tamagotchi, wykorzystująca fikcyjną wersję technologii AR. Polecam obejrzeć do samego końca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: