Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Filmy

Klasyki i nowości - najlepsze świąteczne filmy, jakie możecie obejrzeć

KK
Konrad Kozłowski
0

Przed nami czas odpoczynku i świętowania, dlatego przygotowaliśmy nasze zestawienie filmów świątecznych, które umilą Wam nadchodzący okres.

e

Poszukiwania świątecznego filmu są paradoksalnie bardzo łatwe, ponieważ przez lata gatunek ten wykształcił się na tyle, że bardzo dobrze wiemy, jakich cech szukać w danych produkcjach. Jest ich całkiem sporo i są zazwyczaj różnie wymieszane, ale większość z nich opiera się na dość klasycznych schematach. Wiele osób twierdzi, że warunkiem niezbędnym do spełnienia przez film jest obecność śniegu i trudno się z takim stwierdzeniem nie zgodzić, skoro to właśnie biały puch jest błyskawicznie kojarzony z okresem Bożego Narodzenia. Tym bardziej, że w skali kraju widujemy go w dużej ilości coraz rzadziej, więc chociaż na ekranie telewizora można popodziwiać ładne, białe widoki.

Filmy z motywem Bożego Narodzenia to często opowieści dotyczące przemiany bohatera, który lekceważy i ignoruje znaczenie Świąt, stawiając ponad nie swój dobrobyt, majątek czy inne wartości. Zdarza się też, że trauma z przeszłości ma największy wpływ na takie postacie, dlatego celem fabuły jest przedstawienie takiej sytuacji ora zbudowanie szansy na zmianę charakteru. To najczęściej stosowany szablon na fabułę, ale mimo to w większości przypadków działa. Wszyscy szukamy w tych filmach rodzinnej atmosfery, trochę humoru, zadumy i refleksji. W tle zazwyczaj rozbrzmiewają świąteczne melodie, mniej lub bardziej znane, a tak zwany happy end jest bardziej niż pewny.

y

Ekspres polarny

Prześwietna animacja ukazująca, jak bardzo może zmienić się wiara w Święta i Świętego Mikołaja, gdy tylko wybierze się odpowiedni cel i wyruszy w drogę. Ekspres Polarny zmierza na biegun północny, a jednym z jego pasażerów staje się młody chłopiec, który ewidentnie tego potrzebował. Być może jak część z nas.

Grinch: Świąt nie będzie

Chyba każdy z nas zna choć jedną osobę, która nie podziela entuzjazmu i atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, więc może właśnie dla nich powstał film o Grinchu. Jeden z mieszkańców Ktosiowa zamierza zniszczyć Święta innym, ale czeka go spora niespodzianka i przemiana, w którą nigdy nie wierzył.

Kevin sam w domu

Klasyka klasyków wśród Polaków, podczas gdy wiele innych krajów kompletnie nie rozumie fenomenu tej produkcji. Dla nas to prawdziwa tradycja - coroczny seans "Kevina samego w domu" oraz drugiej części "Kevin sam w Nowym Jorku" na Polsacie.

Mikołaj z 34 ulicy

Jeden z moich ulubionych filmów świątecznych, który znakomicie przedstawia przemianę głównej bohaterki odgrywanej przez Whoopi Goldberg. Z osoby zupełnie nieprzekonanej w ducha świąt stanie się... a sami się przekonacie dokąd doprowadzi ją historia, w której zobaczycie prawdziwego Świętego Mikołaja.

Firmowa gwiazdka

Jeśli potrzebujecie trochę prawdziwego śmiechu, to "Firmowa gwiazdka" może okazać się jedną z lepszych propozycji. Pełen humoru film ukazuje jak może wyglądać przedświąteczna impreza, nad którą organizatorzy stracą kontrolę. Lepiej nie róbcie tego w domu!

Jak Frost

Coroczna powtórka filmu nie wystarcza i można go obejrzeć w telewizji znacznie częściej, ale zdecydowanie warto. Po śmierci ojca młody chłopak odgrywa, że bałwan stojący przed jego domem ożywa. To ostatnia szansa na spotkanie z ojcem - czy obydwaj to wykorzystają? Są emocje, jest rodzina, śnieg, hokej i dobra muzyka.

W krzywym zwierciadle: Witaj święty Mikołaju

Zdecydowany faworyt wśród klasyki, jeśli chodzi o komedie. Oglądany od lat niezmiennie bawi, choć premiera odbyła się w 1989 roku.  Co może pójść nie tak, jeśli zechcecie zorganizować idealne święta dla swojej rodziny? Przekonajmy się.

d

Listy do M

W tym roku nie doczekaliśmy się kinowej premiery nowej odsłony "Listów do M" ale bez przeszkód obejrzycie w Sieci poprzednie. Każdy z nich świetnie wprowadza nas w świąteczną atmosferę, ukazując jak ważne są wartości rodzinne i zaufanie.

Last minute

Jak mogą wyglądać Święta na wakacjach? Egzotyczny wyjazd w tym wyjątkowym czasie może przynieść sporo korzyści, a przede wszystkim odpoczynek, ale co się wydarzy już na miejscu w Egipcie, skoro biuro podróży zbankrutowało...

Noc Świętego Mikołaja

Jak w roli Świętego Mikołaja sprawdzą się skazańcy? Dwóch z nich zostaje zatrudnionych do odgrywania jego roli, co oczywiście przyniesie noc pełną sukcesów i problemów, ale wszyscy czekamy na szczęśliwy finał.

Świąteczna przygoda

Splatające się historie przeróżnych osób - księgowego, małej dziewczynki oraz Młodego Anioła Śmierci - z Bożym Narodzeniem w tle. Wspomniany księgowy ma na sumieniu kradzież większej sumy pieniędzy, natomiast mała Angelika organizuje zbiórkę na Dom Dziecka.

D

Kronika świąteczna

Uratowanie Świąt może być nie lada wyzwaniem, ale rodzeństwo, które jest odpowiedzialne za rozbicie sań św. Mikołaja nie zrezygnuje z takiego zadania. Hit Netfliksa doczekał się już kontynuacji, a pierwszą część zobaczycie już teraz. Główną rolę, czyli św. Mikołaja zagrał Kurt Russel.

Klaus

Pierwsza animacja Netfliksa opowiadająca o młodym listonoszu, który staje przed arcytrudnym zadaniem dostarczenia listu na niewielką wyspę za kołem podbiegunowym. Atmosfery świąt tam nie uświadczy i mało kto w ogóle wysyła tam listy.

Grinch

Nowa odsłona przygód Grincha, który w animacji nie zmienia swojego celu zniszczenia świąt w Ktosowie, ale tym razem jego losy potoczą się trochę inaczej. Ciepła i miła dla oka bajka nie tylko dla najmłodszych.

Uziemieni na gwiazdkę

Kraina lodu

O tym, jak istotne są więzi rodzinne można przekonać się właśnie na seansie "Krainu lodu", gdzie dwie siostry staną przed nie lada wyzwaniem, a ich relacja zostanie wystawiona na silną próbę. To, że ktoś jest inny, nie zawsze oznacza, że należy go skreślać.

!

Nie doczekamy się w tym roku premiery nowych Gwiezdnych Wojen czy przygód Bonda, ale nie zabraknie nowych filmów świątecznych. Z nowości warto wymienić "Christmas Unwrapped" Lifetime'a, "Holidate" od Netfliksa, który przygotował także "Pan Jangle i świąteczna podróż" oraz 2. część "Zamiany z księżniczką". Powstał też musical "Christmas on the Square" z Dolly Parton.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: