Po Godzinach

Ale super - będą oficjalne filmy i seriale na bazie gier na PlayStation

PW
Paweł Winiarski
0

Jak tak dłużej się nad tym zastanowić, to aż chce się powiedzieć - czemu dopiero teraz? Panie i panowie, oto PlayStation Productions - studio, które zajmie się tworzeniem filmów i seriali bazujących na markach gier z PlayStation.

Sony Interactive Entertainment uruchomiło właśnie PlayStation Productions, czyli studio filmowe, które zajmie się produkcją filmów i seriali. Jakich? Bazujących na grach znanych z PlayStation, a dokładnie markach właściwych tylko dla tej rodziny konsol. Podobno będą bazować na aż 100 grach. Nieźle.

Na czele PlayStation Productions stanęli Asad Qizilbash, a prace ma nadzorować Shawn Layden znany z SIE Worldwide Sutdios. Pierwszy rzut projektów tworzony jest właśnie w studio Sony Pictures w Culver City.

Mamy 25 lat doświadczenia przez 25 lat tworzyliśmy świetne gry, marki i historie. Czujemy, że to dobry moment by spojrzeć na inne rodzaje mediów - streaming wideo, film i telewizja, które dałyby tworzonym przez nas światom życie w innych miejscach.

- powiedział Layden.

PlayStation Productions powstało by nie licencjonować posiadanych przez PlayStation marek i robić związane z nimi materiały samodzielnie. Podobno wiedzą lepiej, czego oczekują fani gier znanych z PlayStation i lepiej czują klimat. Biznesowo się to spina, w końcu Sony posiada prężnie działające Sony Pictures, jest więc zarówno zaplecze twórcze jak i dystrybucyjne.
PlayStation Productions z podziwem patrzy na to, co Marvel zrobił ze światem komiksu i jeśli dobrze rozumiem - chcą to samo zrobić ze światem gier. Jednocześnie wskazują takie produkcje, jak Warcraft i Assassin's Creed, które nie porwały tłumów, nie zarobiły ogromnych pieniędzy i nie złapały rewelacyjnych recenzji krytyków filmowych. Z takim nastawieniem powinniśmy spodziewać się po każdym materiale z PlayStation Pictures bycia hitem, w co oczywiście trudno uwierzyć. Wierzę natomiast, że przy odpowiednim podejściu da się zrobić bardzo dobry film lub serial bazujący na grze - trzeba po prostu zrozumieć jak przenieść kilkadziesiąt godzin interaktywnej zabawy, w której gracz ma wpływ na opowieść, na film oglądany przecież biernie. I mam wrażenie, że właśnie tego typu studio będzie najlepszym autorem - obym się nie pomylił.

Co powinieneś wiedzieć o PlayStation 4?

Pierwszą produkcją ze studia PlayStation Productions będzie...Twisted Metal. I to jest spore zaskoczenie, wydaje mi się bowiem, że mało kto już o tej serii pamięta. Nie jest też jakoś specjalnie kultowa, choć oczywiście nikt nie mówi, że na ekranie nic dobrego z tego nie wyjdzie. Wydaje mi się jednak, że PlayStation Productions dysponuje wieloma ciekawszymi markami, którymi mogłoby rozpocząć swoja przygodę z filmem i serialem.

Jakie filmy i seriale PlayStation chciałbym obejrzeć?

No dobrze, przechodzimy do moim życzeń, których pewnie i tak nikt nie spełni. Swoją drogą jestem bardzo ciekawy jakim kluczem są i będą dobierane pierwsze produkcje z nowej stajni, bo mówiąc szczerze tego Twisted Metal nie rozumiem. Ale ok, sam mam swoje typy, które chciałbym najpierw zobaczyć.

Oczywiście najpierw God of War, obawiam się jednak, że nie dałoby się tego ogarnąć bez budżetu podobnego do tego dla filmu Władca Pierścieni - Uncharted też nie obyłoby się bez ogromnych pieniędzy. The Last of Us mogłoby natomiast nieźle pozamiatać klimatem. No i oczywiście inFamous - może i opowieść jakoś specjalnie mnie nie porywała, ale w formie filmu mogłoby się to sprawdzić, na pewno wizualnie. A skoro Ratchet & Clank w formie animacji wyszedł świetnie, to chciałbym też zobaczyć Jacka i Daxtera oraz Sly Coopera.

Poczekamy, zobaczymy - fajna inicjatywa z niezłym potencjałem.

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: