VOD

Lista 10 najciekawszych filmów od Netfliksa z premierą w tym roku

Konrad Kozłowski
Lista 10 najciekawszych filmów od Netfliksa z premierą w tym roku
1

Jakie premiery szykuje Netflix do końca roku? Jest ich naprawdę sporo, więc wybraliśmy 10 najciekawiej zapowiadających się filmów.

All Quiet on the Western Front

Fani filmów wojennych już niedługo będą mieli szansę sprawdzić najnowszy film Netfliksa, który zabierze widzów do okopów I Wojny Światowej. Oficjalny opis jest dość lakoniczny, ale pozwala szybko dowiedzieć się, o czym będzie opowiadać ta produkcja: Kiedy 17-letni Paul dołącza do frontu zachodniego podczas I wojny światowej, jego początkowe podekscytowanie szybko zostaje zniszczone przez ponurą rzeczywistość życia w okopach.
Premiera została zaplanowana na 28 października.

Enola Holmes 2

Finał pierwszego filmu pozwolił Enoli uwierzyć w siebie, dlatego dziewczyna będzie próbować swoich sił jako prywatny detektyw do wynajęcia. Otworzy własne biuro, ale sprawy nie będą lawinowo spływać do rozwiązania, dlatego Enola zdecyduje się pomóc napotkanej na ulicy dziewczynce z zapałkami, która poprosi o odnalezienie jej siostry. Oto pierwsza oficjalna sprawa kobiety detektyw Enoli Holmes. Premiera zaplanowana jest na 4 listopada.

Pinokio

Guillermo del Toro prezentuje własną wizję Pinokio, którą przygotował w technice animacji poklatkowej. Gdzie reżyser wykorzystał znane i lubiane elementy historii, a w jaki sposób opowiedział o Pinokiu na nowy sposób? Premiera zaplanowana jest na grudzień.

Glass Onion: Film z serii "Na noże"

Seria Na Noże powraca. To drugi z trzech filmów Riana Johnsona o detektywie granym przez Daniela Craiga. Tym razem Benoit Blanc udaje się do Grecji, gdzie przyjdzie mu rozwikłać zagadkę morderstwa - wskazanie winnego w takim gronie podejrzanych nie będzie łatwe. Premiera filmu odbędzie się 23 grudnia.

Telefon Pana Harrigana

Nakręcony na podstawie opowiadania Stephena Kinga film opowiada o przyjaźni, która wykracza poza wszelkiego granice. W rolach głównych Donald Sutherland oraz Jaeden Martell, a za produkcję odpowiedzialny jest Ryan Murphy. Film zobaczymy na Netfliksie 5 października.

Scrooge: Opowieść wigilijna

Wśród tegorocznych zapowiedzi animacji Netfliksa znalazła się nowa wersja Opowieści wigilijnej. Za film odpowiada Timeless Films z Wielkiej Brytanii, a całość ma być pełna nowych muzycznych kompozycji, za które odpowiada Leslie Bricusse. Film ma pojawić się w wybranych kinach już 18 listopada (nie wiemy, czy w Polsce), a premiera na Netfliksie odbędzie się

Slumberland

Jason Mamoa wraca na Netfliksa i tym razem zobaczymy go w filmie fantasy. Zagrał Flipa - jedną wykreowanych przez Winsora McCay'a postaci. Znamy już oficjalny opis filmu: Młoda dziewczyna odkrywa sekretną mapę do wymarzonego świata Slumberland i z pomocą ekscentrycznego banity przemierza sny i ucieka od koszmarów z nadzieją, że będzie mogła znów zobaczyć swojego zmarłego ojca. Premiera na Netflix 18 listopada.

The Good Nurse

Eddie Redmayne i Jessica Chastain znaleźli się w obsadzie filmu Tobiasa Lindholma. Produkcja bazuje na książce napisanej przez Charlesa Graebera o tym samym tytule i opowiada o Amy starającej się pogodzić rolę samotnej matki z pracą pielęgniarki na ostrym dyżurze. Gdy na oddziale pojawia się Charlie, nowy pielięgniarz, Amy czuje że zyskała sojusznika i zawiązuje z nim bliską relację. Wtedy zaczynają się też tajemnicze zgony pacjentów i głównym podejrzanym jest właśnie Charlie - Amy postanowi zaryzykować wszystkim, by odkryć prawdę.

The Pale Blue Eye

Christian Bale w horrorze Netfliksa? To dopiero zapowiedź, tym bardziej, że w obsadzie znaleźli się też Harry Melling, Gillian Anderson i Lucy Boynton. Bale wcieli się w Augustusa Landora - weterana zajmującego się dochodzeniem w sprawie morderstw. Premiera w kinach odbędzie się w grudniu tego roku, a na Netfliksie pojawi się 6 stycznia.

Biały szum

Noah Baumbach wraca z nowym filmem dla Netfliksa po niezwykle udanej "Historii małżeńskiej". W obsadzie ponownie jest Adam Driver, obok którego pojawią się też Jodie Turner-Smith, Greta Gerwig oraz Raffey Cassidy. Historia bazuje na książce Dona DeLillo o tym samym tytule. Akcja rozgrywa się w collegu w środkowo-zachodnich USA i skupia się na postaci Jacka Gladney'a. Film trafi do kin 25 listopada, a 30 grudnia pojawi się na Netfliksie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu