Gry

Electronic Arts kasuje Rosję w swoich grach sportowych

Piotr Kurek
Electronic Arts kasuje Rosję w swoich grach sportowych
7

Po decyzji FIFA i UEFA o wykluczeniu Rosji z rozgrywek międzynarodowych przyszła pora na cyfrową murawę. Rosyjskie kluby i reprezentacja znikną także z gry FIFA 22.

Chyba każdy pamięta kontrowersyjne decyzje UEFA i FIFA w pierwszych dniach wojny w Ukrainie. Środowisko piłkarskie i fani piłki nożnej liczyli, że obie organizacje staną na wysokości zadania i stanowczo sprzeciwią się postawie Rosji. Tak się jednak początkowo nie stało - co spotkało się z falą oburzenia wielu międzynarodowych środowisk i samych kibiców.

FIFA i UEFA w ostatnich dniach zdecydowały się jednak wycofać ze swoich kontrowersyjnych decyzji i wspólnie ogłosiły, że zawieszają do odwołania reprezentację Rosji oraz rosyjskie kluby piłkarskie z rozgrywek piłkarskich.

Rosyjskie kluby i reprezentacja znikną też z cyfrowej murawy. EA Sports reaguje na konflikt w Ukrainie

Na podobny ruch zdecydowało się teraz studio EA Sports. Producent popularnych gier komputerowych, w tym serii FIFA, przekazał dziś, że podążając za decyzjami piłkarskich organizacji, zdecydował się na usunięcie z FIFA 22, FIFA Mobile i FIFA Online rosyjską reprezentację oraz wszystkie rosyjskie kluby. Choć w komunikacie nie wspomina o poprzednich edycjach gier, EA Sports wspomina, że usunięcie to dotyczyć ma wszystkich tytułów z serii FIFA - prawdopodobne więc jest, że drużyny te znikną również z FIFA 21. Studio nie podaje, na jak długo drużyny te znikają z gier. Nie podało też czy pojawią się w najnowszej odsłonie serii. Chodzi o FIFA 23, która na konsole i PC trafi jesienią tego roku.

Rosja znika także z cyfrowego lodowiska w NHL 22

FIFA 22 nie jest jedynym tytułem, z którego EA Sports usuwa rosyjskie drużyny. Na podobny krok zdecydowano się w grze NHL 22. W komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie produkcji podano, że w najbliższych tygodniach usunięte zostaną rosyjskie i białoruskie kluby oraz rosyjska i białoruska reprezentacja w hokeju na lodzie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news