Felietony

FBI zamyka Megaupload i Megavideo. Co z użytkownikami?

Grzegorz Ułan
FBI zamyka Megaupload i Megavideo. Co z użytkownikami?
121

Niektórzy z Was, którzy korzystali z tych serwisów już pewnie wiedzą. W nocy, bez żadnego ostrzeżenia strony Megaupload i Megavideo zostały zablokowane przez FBI. W chwili obecnej nie można z nich korzystać i nikt nie ma dostępu do swoich danych i plików. Nie ma co się oszukiwać, każdy wie, ż...

Niektórzy z Was, którzy korzystali z tych serwisów już pewnie wiedzą. W nocy, bez żadnego ostrzeżenia strony Megaupload i Megavideo zostały zablokowane przez FBI. W chwili obecnej nie można z nich korzystać i nikt nie ma dostępu do swoich danych i plików.

Nie ma co się oszukiwać, każdy wie, że obydwa serwisy w dużej mierze nie były wykorzystywane do dzielenia się tylko legalnymi treściami. Jednak wielu z użytkowników przechowywało tam istotne dla siebie dane. Mieli założone i opłacone konta premium. Zaczynam się obawiać, iż forma jaką przybrały władze do walki z piractwem odbiega znacznie od przyjętych norm postępowania w demokratycznych krajach.

Wszystkie osoby prowadzące, wraz z właścicielem serwisu, zostały aresztowane, dwie są poszukiwane. Teraz będzie wielomiesięczne śledztwo, kary, więzienia, a po tej drugiej stronie są przecież ludzie, którzy z tego korzystali i to w pełni legalnie. Jeżeli biuro podróży splajtuje, rządy sprowadzają całe wycieczki z zagranicy, udzielają wsparcia, pomocy. Tutaj nikt nic nie wie, żadnej informacji. Tylko same suche fakty.

My straciliśmy na nich 500 milionów dolarów, wiedzieliście, że działają nielegalnie, było nie korzystać, nie płacić.

Obawiam się, że SOPA to dopiero początek. I już wiem, że dalsza część również mnie się nie spodoba...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

megaupload