Gry

Fate Grand/Order dostępny w polskim App Store i Google Play

Kamil Świtalski
0

Po wielu latach jedna z najpopularniejszych i najlepiej zarabiających gier mobilnych, Fate Grand/Order, trafia do polskich sklepów z aplikacjam!

Fate Grand/Order to tytuł z którym pierwszy raz zetknąłem się w Japonii — wiele lat temu. Tytuł bazujący na znanej i lubianej marce Fate z dnia na dzień zaskarbił sobie sympatię Japończyków i szybko opanował tamtejsze realia. Gra była duża już w 2016 roku, ale w 2020 — była właściwie wszechobecna. W każdym, nawet najbardziej podstawowym sklepie spożywczym, czekały jakieś produkty z wizerunkami bohaterów, miasto było obklejone reklamami, sklepy pełne gadżetów z postaciami, w telewizji anime na podstawie tej gry, zaś w metrze gdzie się nie obejrzałem - widziałem ludzi którzy grali bez opamiętania w FGO. Do tej pory tytuł ten był jednak niedostępny w Europie. Anglojęzyczne wydanie zadebiutowało w 2017 wyłącznie na rynku amerykańskim. Kto chciał, mógł próbować swoich sił tworząc nowe konto w App Store, albo pobierając *.apk na Androidzie. Ale po latach szaleństwa, gra oficjalnie zawitała także do Europy!

Fate Grand/Order dostępne w polskich oddziałach App Store i Google Play!

Na oficjalnej stronie gry w niedzielę pojawiło się ogłoszenie, że anglojęzyczna wersja gry nareszcie trafia do Europy i kilku innych krajów. Pełna lista wygląda następująco:

 1. Zjednoczone Królestwo (Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej)
 2. Republika Federalna Niemiec
 3. Republika Francuska
 4. Republika Włoska
 5. Hiszpania
 6. Meksykańskie Stany Zjednoczone
 7. Królestwo Niderlandów
 8. Federacyjna Republika Brazylii
 9. Republika Finlandii
 10. Królestwo Szwecji
 11. Republika Chile
 12. Nowa Zelandia
 13. Rzeczpospolita Polska
 14. Konfederacja Szwajcarska
 15. Republika Austrii
 16. Irlandia
 17. Królestwo Belgii
 18. Królestwo Norwegii
 19. Królestwo Danii
 20. Republika Portugalska.

Naturalnie tym co nas interesuje najbardziej jest Polska — która również załapała się na aktualizację — i można bez dodatkowych kombinacji pobrać ją na smartfony i tablety.

RPG, losowania i turowa walka, która wciąga na długie godziny

Ja swoje pierwsze podejścia do Fate Grand/Order miałem kilka dobrych lat temu, kiedy sięgnąłem po tytuł w amerykańskich sklepach. Mimo że jest to gra w 100% free-to-play, do tego najeżona mechanizmami losowania, to tamtejsze turowe walki w połączeniu z wciągającą fabułą potrafią przykuć do ekranu na wiele godzin, co od wielu lat udowadniają gracze z rynków, na których gra była już dostępna. Dlaczego tak długo zajęła jej migracja do innych państw - nie mam pojęcia. I szczerze mówiąc - zastanawiam się, czy i na nowych rynkach ma szansę odnieść równie spektakularny sukces biorąc pod uwagę to, ile szczęścia trzeba przy tamtejszych losowaniach... albo ile pieniędzy trzeba władować, by wszystko móc zobaczyć, odkryć, ruszyć naprzód i nie irytować się na stale przegrywane pojedynki.

Grę można pobrać za darmo w App Store oraz na platformie Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu