12

Fantastyczny koncept Google smartwatch – czy kiedyś się go doczekamy?

„Ubieralna” technologia staje się coraz gorętszym tematem. I choć kilka prób spopularyzowania takich „zabawek” zostało podjętych, to wydaje się że „boom” na tego typu gadżety dopiero przed nami. Plotki na temat współpracy Apple i Intela przy produkcji „mądrego” zegarka okazały się inspiracją do stworzenia niesamowitego konceptu pod nazwą „Google Time”. Zapewne większość z Was zapoznała […]

tumblr_mg4yidK9kZ1ro8kemo1_r1_1280„Ubieralna” technologia staje się coraz gorętszym tematem. I choć kilka prób spopularyzowania takich „zabawek” zostało podjętych, to wydaje się że „boom” na tego typu gadżety dopiero przed nami. Plotki na temat współpracy Apple i Intela przy produkcji „mądrego” zegarka okazały się inspiracją do stworzenia niesamowitego konceptu pod nazwą „Google Time”.

Zapewne większość z Was zapoznała się już z wideo prezentującym możliwości Projektu Glass, które już niedługo miejmy nadzieję staną się rzeczywistością. Dość logiczne jest więc, że Google nie poprzestanie na stworzeniu tylko jednego gadżetu, a rozbudowanie całego ekosystemu wokół usługi Google Now jest tylko kwestią czasu.

tumblr_mg56xurYql1ro8kemo1_1280

Adrian Maciburko, User Interface Designer, przygotował wyglądający znakomicie projekt interfejsu dla zegarka, współpracującego z usługami Google. Ekran główny z ikonami różnych aplikacji nie byłby tym domyślnym, co jest w pełni zrozumiałe. Jako pierwsze ujrzelibyśmy na przykład informacje na temat aktualnej pogody oraz prognozę na najbliższe dni lub „kartkę” z kalendarza z aktualną datą, a poniżej godzinę. By dostać się do tzw. „menu” należałoby zsunąć je z dwóch krańców ekranu. Tam znaleźlibyśmy skróty do usług Google Now, Google+, Kalendarza, Map oraz ustawień.

tumblr_mg4xifv4ig1ro8kemo1_r2_1280

Przewidziane zostały także dwa warianty kształtu zegarka – możemy przekonać się więc, jak taki interfejs prezentowałby się na urządzeniu z okrągłym oraz prostokątnym ekranie. Mimo iż, okrągła tarcza/ekran prezentowałaby się zapewne o wiele lepiej wizualnie, to jednak kanciaste kształty zdecydowanie lepiej współgrałyby z tak wyglądającym interfejsem.

Jedynym mankamentem konceptu jest założenie obsługi zegarka dwoma palcami – wydaje mi się, że nie w każdych warunkach bylibyśmy w stanie precyzyjnie wykonać wymagane gesty, jak na przykład zsunięcie ich lub rozsunięcie. Z większą ilością informacjii grafik możecie zapoznać się na stronie Adriana.

Wrażenie robi również to, jak doskonale zaplanowany interfejs wkomponowałby się w wygląd pozostałych produktów Google. Ciągła synchronizacja z naszym kontem odbywałaby się prawdopodobnie za pomocą technologii Bluetooth i połączenia ze smartfonem. Jak wspominałem we wstępie, tego typu gadżety są już dostępne – Sony LiveView lub nowszy SmartWatch jednak nie podbiły rynku. Czy smartwatch’e od Apple lub Google odniosłyby większy sukces? Pozostaje nam jedynie czekać.

Źródło: maciburko.com via The Next Web.