Moje przemyślenia

Najlepszym miejscem pracy na rok 2013 jest Facebook. Apple poza trzecią dziesiątką

KK
Konrad Kozłowski
20

Serwis Glassdoor, jak co roku, opublikował zestawienie najlepszych 50 miejsc pracy na rynku amerykańskim. Facebook po roku przerwy powrócił na fotel lidera, zaś szóste dziś Google zaliczyło spadek o jedną pozycję. W poszukiwaniu innych gigantów rynku technologicznego należy przeskoczyć do miejsca 34...

Serwis Glassdoor, jak co roku, opublikował zestawienie najlepszych 50 miejsc pracy na rynku amerykańskim. Facebook po roku przerwy powrócił na fotel lidera, zaś szóste dziś Google zaliczyło spadek o jedną pozycję. W poszukiwaniu innych gigantów rynku technologicznego należy przeskoczyć do miejsca 34-ego, na którym uplasowało się Apple.

Na wstępie należy zaznaczyć, że raport powstaje na podstawie anonimowych danych zebranych wśród pracowników firm, za pomocą ankiety online prowadzonej przez serwis Glassdoor. Pracownicy pytani są o satysfakcję płynącą z wykonywanej pracy oraz działalności samej firmy. Pod uwagę brane są także takie czynniki jak zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy życiem zawodowym i osobistym, bezpośrednie korzyści oraz możliwości rozwoju zawodowego. Pracownicy proszeni są również o wskazanie najważniejszych powodów wyboru pracy w danej firmie, ale także o poruszenie tych kwestii, które można zaliczyć do wad.

W pierwszej dziesiątce znajdziemy dwie potężne firmy branży komputerowej - Facebook i Google. Pozostałe miejsca zajęły firmy konsultingowe, agencje PR, placówkę medyczną, a nawet restaurację fast-food. Dopiero do 14. miejscu znalazł się serwis LinkedIn, a 31 pozycja przypadła Intelowi. Dopiero 34. miejsce zajęło Apple. Z ciekawości zajrzałem więc do zestawień z lat poprzednich i okazało się, że firme z Cupertino zdołała spaść z 10 pozycji w stosunku do roku poprzedniego. Sporego awansu doczekało się Google, które w 2011 roku zajmowało dopiero 30 miejsce.

Opisywane już przeze mnie campusy Facebooka zdają się więc zdawać egzamin w stu procentach - pracownikom oferowane są wszelkie udogodnienia, by ci poczuli się docenieni, ale także zmotywowani do dalszej pracy. Jak sami przyznają, atmosfera w placówkach Facebooka jest znakomita i nie ma nic lepszego niż praca nad portalem który wpływa na życie milionów użytkowników. "Pasja, inspiracja i zaraźliwie dobra energia" odgrywają ogromną rolę w codziennej pracy w Facebooku.


http://youtu.be/V-tSY1h-U3c

Co ciekawe, opinie przesłane przez pracowników są dostępne publicznie, wystarczy kliknąć na "Reviews" przy nazwie jednej z firm (może być wymagane zalogowanie się).

Źródło: Glassdoor.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAppleFacebookIntel