Filmy

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda: znamy pierwszy zwiastun!

Marek Adamowicz
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda: znamy pierwszy zwiastun!
14

Chociaż do premiery kolejnego filmu z serii Fantastyczne Zwierzęta pozostało jeszcze ponad pół roku, to pojawił się właśnie pierwszy zwiastun zapowiadający kolejny hit na podstawie książek autorki Harry’ego Pottera. Poznajcie pierwsze kadry Fantastycznych Zwierząt: Zbrodnie Grindelwalda!

Pierwsze informacje dotyczące drugiej części pojawiły się w listopadzie 2017 roku. Wtedy też informowaliśmy was m.in. o tytule i obsadzie nowego filmu. Dziś poznaliśmy pierwsze kadry filmu, którego akcja przenosi się do 1927 roku – kilka miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części.

Gellert Grindelwald w dramatycznych okolicznościach ucieka i nadal gromadzi nowych zwolenników swojej wyprawy. Jedyną osobą, która będzie w stanie go zatrzymać jest czarodziej o imieniu Albus Dumbledore – niegdyś najbliższy przyjaciel Grindelwalda. Jednak nie ma możliwości by Dumbledore działał sam, przez co z pomocą przyjdzie jego były uczeń Newt Skamader. Jemu to udało się już raz poskromić i pokrzyżować plany Girnderwaldowi. W drugiej części znów splotą się losy Newta, Tiny, Quennie i Jacoba, jednak ich misja będzie jeszcze trudniejsza. Los sprawdzi ich lojalność w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

Tak w wielkim skrócie można opisać drugą część Fantastycznych Zwierząt. Główne role w filmie zagrają m.in. Johnny Depp (Gellert Grindelwald), Jude Law (Albus Dumbledore), Eddie Redmayne (Newt Scamander), Alison Sudol (Queenie Goldstein), Katherine Waterston (Porpentina Goldstein), Dan Fogler (Jacob Kowalski), Ezra Miller (Credence Barebone) czy Zoe Kravitz (Leta Lestrange).

Akcja filmu odbywać się będzie nie tylko w Nowym Jorku czy Londynie (pojawią się również kadry z zamku Hogwart), ale również z Paryża. Scenariusz do filmu Fantastyczne Zwierzęta” Zbrodnie Grindelwalda napisała sama J.K. Rowling, autorka książek o Harrym Potterze, a głównym reżyserem jest David Yates. Film pojawi się na ekranach kin już 16 listopada 2018 roku. Zapowiada się kolejny hit obrazujący świat magii i magicznych zwierząt.

Oto pierwszy zwiastun filmu Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu