Filmy

Wracamy do świata Harry'ego Pottera - nowy film zapowiedziany!

Konrad Kozłowski
18

To musiało w końcu nastąpić - przygotowania do premiery drugiej części Fantastycznych Zwierząt trwają od kilkunastu ładnych miesięcy, a dziś nareszcie poznaliśmy tytuł tego ilmu oraz ujrzeliśmy najważniejszych członków obsady.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć oglądało się całkiem przyjemnie, ale nie powróciłem do niej ani razu od momentu wizyty w kinie, choć były ku temu okazje. Czy druga odsłona przygód Newtona Skamandera wypadnie lepiej? Już sam tytuł filmu sugeruje, że tak.

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

W centrum wydarzeń, bez żadnej tajemnicy, znajdzie się teraz Gellert Grindelwald, którego intryga rozkręciła nam fabułę pierwszej części. Produkcja nowego filmu ruszyła latem tego roku, a główną rolę gra oczywiście Johnny Depp - opinie na temat jego udziału są podzielone, a w mojej ocenie może wypaść naprawdę nieźle, jako maniakalny magik. Możemy domniewać, że niedługo zostanie uwięziony przez MACUSĘ (Magical Congress of the United States of America) i ponownie zagrozi światu (nie tylko czarodziejów). Naprzeciwko niego stanie sam Albus Dumbledore - w tej roli zobaczymy Jude'a Law.

Bohaterów pierwszego filmu zobaczymy ponownie na ekrani - mowa o Newcie Scamanderze (Eddie Redmayne),  Jacobie (Dan Fogler) oraz siostrach Tinie (Katherine Waterston) i Queenie Goldstein (Alison Sudol). Pamiętacie Credence'a? Grana przez Ezrę Millera postać również wróci, ale kogo zagrała Jessica Williams dopiero przyjdzie nam się dowiedzieć. Akcja drugiej części Fantastycznych zwierząt rozgrywa się w kilka miesięcy po wydarzeniach z poprzedniego filmu - a dokładnie w 1927 roku.

Co istotne, Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald ukaże nam nie tylko czarodziejski świat z Nowego Jorku, ale i Londynu oraz... Paryża. Za scenariusz odpowiada J.K Rowling, autorka serii książek o Harrym Potterze, zaś za kamerą stanie David Yates. Premiera filmu 16 listopada 2018 roku.

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu